Дослідження якості води основних річок території НПП «Гуцульщина»

Лабораторія екологічного моніторингу систематично проводить дослідження якості води основних річок території НПП «Гуцульщина». Проби відбираються на п’яти гідропостах щодекадно (1, 11, 21-ого числа місяця). Дослідження проводяться за одинадцятьма показниками: амоній-іони, нітрити, залізо, сульфати, загальна твердість, кальцій, магній, загальна лужність, хлориди, мідь та каламутність.
Також співробітники лабораторії проводять паспортизацію природних джерел на території парку та описують їх місце розташування, фіксують назву водного об'єкта, його координати, абсолютну висоту, на якій розташоване джерело, визначають експозицію схилу, положення у мезорельєфі, кам'янистість, органолептичні властивості, фізичні характеристики та хімічні показники якості води тощо. Станом на сьогодні виявлено і пропаспортизовано більше 100 природних джерел!
Робота виконується за сприяння Франкфурського зоологічного товариства в Україні, яке підтримує природоохоронні території протягом останніх 20 років.
Любов Глодова, науковий співробітник лабораторії екологічного моніторингу

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність