Дослідження якості води основних річок території НПП «Гуцульщина»

Лабораторія екологічного моніторингу систематично проводить дослідження якості води основних річок території НПП «Гуцульщина». Проби відбираються на п’яти гідропостах щодекадно (1, 11, 21-ого числа місяця). Дослідження проводяться за одинадцятьма показниками: амоній-іони, нітрити, залізо, сульфати, загальна твердість, кальцій, магній, загальна лужність, хлориди, мідь та каламутність.
Також співробітники лабораторії проводять паспортизацію природних джерел на території парку та описують їх місце розташування, фіксують назву водного об'єкта, його координати, абсолютну висоту, на якій розташоване джерело, визначають експозицію схилу, положення у мезорельєфі, кам'янистість, органолептичні властивості, фізичні характеристики та хімічні показники якості води тощо. Станом на сьогодні виявлено і пропаспортизовано більше 100 природних джерел!
Робота виконується за сприяння Франкфурського зоологічного товариства в Україні, яке підтримує природоохоронні території протягом останніх 20 років.
Любов Глодова, науковий співробітник лабораторії екологічного моніторингу

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи