Активітети

Веломандри

Веломандри

Територією НПП «Гуцульщина» прознаковано веломаршрут, який починається від науково-просвітницького центру Парку та пролягає вздовж колоритних ландшафтів с. Смодна. Фінішною зупинкою є Пасіка Святого Миколая та науково-дослідний розсадник НПП «Гуцульщина».

Протяжність маршруту: близько 8 км.

Дорожнє покриття: асфальт, грунтова дорога.

Сезонність використання: березень-листопад.

З деталями маршруту можна ознайомитись тут https://hutsulshchyna-park.in.ua/route/velomarshrut-do-pasiky-sviatoho-mykolaia/

Зверніть увагу – велосипедами парк не забезпечує.
Для організації веломандрів зателефонуйте за номером телефону 0973323171, 0976926241

Читати більше
Візит-центри, музеї

Візит-центри, музеї

На базі НПП «Гуцульщина» функціонує науково-просвітницький центр, в якому можна оглянути виставки про тварин, комах, птахів, гриби, а ще — гербарії рослин та геологічну експозицію карпатського краю. Також тут можна побачити, як працює лабораторія екологічного моніторингу та мікологічна лабораторія.

А нещодавно, тут створено сучасний музейно-креативний прості «Гуцульська світлиця», в якому можна оглянути твори сучасних майстрів, помилуватися унікальною косівською керамікою, різьбою по дереву, ткацькими виробами, писанками, гуцульським строєм і прикрасами, взяти участь у різноманітних майстер класах та переглянути окремі експонати у доповненій реальності.

Більше інформації про Гуцульську світлицю тут https://www.facebook.com/profile.php?id=100094103662306

https://hutsulshchyna-park.in.ua/location/hutsulska-svitlytsia/

Щоб потрапити на екскурсію в науково-просвітницький центр парку переходьте за покликанням та дізнавайтесь всі деталі https://hutsulshchyna-park.in.ua/service/ekskursiia-v-ekoloho-prosvitnytskomu-tsentri/

Читати більше
Екостежки

Екостежки

Територією національного природного парку «Гуцульщина» промарковано 12 еколого-пізнавальних стежок, 1 веломаршрут, 1 кінний маршрут та 1 туристичний маршрут. Маршрути прокладені до найпривабливіших куточків Парку і доступні для всіх категорій відвідувачів. Вздовж маршрутів облаштовані місця для короткотривалого відпочинку з лісовими меблями та інформаційними стендами.

Виберіть ту, яка вам найбільше до вподоби https://hutsulshchyna-park.in.ua/mandruy/marshruty/?route-type=ekostezhka

Деталі про екскурсію еколого-освітньою стежкою тут https://hutsulshchyna-park.in.ua/service/1-ekskursiia-ekoloho-osvitnoiu-stezhkoiu/

Читати більше
Кемпінги

Кемпінги

Для туристів та відпочиваючих облаштовано два рекреаційні будиночки з двомісними номерами та всіма зручностями. Будиночки розташовані в с. Шешори. Неподалік річка Пістинька із відомими Шешорськими гуками, могутній ліс, мальовничі пейзажі.

Контакти для бронювання будиночків 0676884491

Всі можливі варіанти розміщення за покликанням 

https://hutsulshchyna-park.in.ua/mandruy/de-perenochuvaty/

Читати більше
Кінні прогулянки

Кінні прогулянки

В національному природному парку «Гуцульщина» функціонує кінний центр «Гуцулик». Тут можна здійснити прогулянку на конях верхи, чи у бричці.

Адреса центру – Івано-Франківська область Косівський район с. Смодна вул. Дружби, 137

Про ваш намір відвідати кінний центр «Гуцулик» повідомте заздалегідь за номером телефону 0986375818

Ціни на послуги в центрі «Гуцулик» тут https://hutsulshchyna-park.in.ua/service/prohulianka-na-koniakh/

Читати більше
Культура

Культура

Національний природний парк «Гуцульщина» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями гуцулів. Тут збереглися традиції, обряди та народні ремесла.

Якщо ви подорожуєте з дітьми, радимо завітати до маєтку святого Миколая 48.344000, 25.045475. Ви зможете відвідати пошту Миколая, куди щорічно приходять тисячі листів від дітей з усіх куточків України, кімнату новорічно-різдвяної іграшки, де навіть влітку панує атмосфера Різдва, робочий кабінет і покої Миколая. На території Маєтку облаштовано дитячий, спортивний майданчики, місця відпочинку, будиночки гуцульських ремесел, фотозони.

Для того, щоб дізнатись всі деталі відвідин Маєтку Святого Миколая скористайтесь одним із покликань:

https://mykolaj.if.ua/

https://hutsulshchyna-park.in.ua/location/maietok-sviatoho-mykolaia/

https://hutsulshchyna-park.in.ua/service/3-posluhy-v-rekreatsiynomu-ekoloho-prosvitnytskomu-tsentri-maietok-sviatoho-mykolaia/

Окрім цього, радимо побувати у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Музей розташований в будинку, пам’ятці архітектури (ХІХ-ХХ ст.). Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини. Колекція музею нараховує близько п’яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки.

Інформація про музей тут

Відвідати майстрів гуцульських ремесел, приватні музеї .

Побачити, як готують гуцульські сири, і спробувати їх у високогірній сироварні «Далекі гори» в с. Снідавка

Читати більше
Печери

Печери

Одним із цікавих об’єктів еколого-освітньої стежки «На полонину Росохата» є печера Довбуша. Маршрут до неї прямує через заповідну річку Пістинька. Вхід в печеру досить замаскований, він пролягає вздовж бурхливого потоку. Печера має форму прямокутного тунелю з двома рукавами. На стелі і стінах помітні невеликі сталактити. Про цю печеру складено чимало легенд. У ній, нібито, переховувалися опришки під проводом легендарного ватажка Олекси Довбуша. Незважаючи на її розташування у досить людному місці, про неї мало відомостей.

Більше про тривалість, протяжність та складність маршруту читайте тут https://hutsulshchyna-park.in.ua/route/na-polonynu-rosokhata/

Більше інформації про печери НПП «Гуцульщина» знайдете за покликанням  https://hutsulshchyna-park.in.ua/doslidzhuy/pryroda-parku/pechery-ta-skeli/

Плануйте мандрівки заздалегідь. 

Для замовлення екскурсійного супроводу за маршрутом зверніться за телефоном 0973323171, 0976926241

Читати більше