Озера

Озеро Дзвинічка розташоване в підніжжі гори Овид, в околиці села Старі Кути на висоті 450 м н.р.м. в Кобаківському лісництві РП «Райагроліс» в господарській зоні НПП. Озеро яйцеподібної форми шириною 30 та довжиною 40 метрів.  Практично заросле гідрофільною рослинністю у зв’язку з антропогенним порушенням гідрологічного режиму. В озері виявлено регіонально рідкісну рослину бобівник трилистий. Єдине місце зростання в НПП «Гуцульщина». Також озеро є нерестилищем для тритонів альпійського, карпатського, гребінчастого, жаби прудкої та кумки жовточеревої. Озеро та сукупність рослинності в ньому сформували рідкісне оселище Резолюції 4 Бернської конвенції D2.3 Transition mires and quaking bogs / перехідні трясовини та сплавні; а також рідкісне оселище Додатку 1 Оселищної директиви 7140 Transition mires and quaking bogs / перехідні трясовини та сплавні.

Дзвинічка
Бобівник трилистий

Озеро Лебедин знаходиться на південному схилі хребта Лебедин на висоті 650  метрів серед ялицево-букового старовікового лісу. Саме озеро та ліси навколо нього знаходяться в заповідній зоні НПП. Площа водного дзеркала 3500 м2. Озеро імовірно зсувного походження, з північного боку на схилі хребта чітко видно стінку відриву зсуву. З озера витікає струмочок, який впадає в потік Палицький. Прозорість води в озері невисока. Озеро формує рідкісне оселище Додатку 1 Оселищної Директиви 3160 Natural dystrophic lakes and ponds / Природні дистрофні озера та ставки; та Резолюції 4 Бернської конвенції С1.4 Permanent dystrophic lakes, ponds and pools / постійні стоячі дистрофні водойми.

Лебедин

Озеро Левади розташоване в мальовничому урочищі Левади в улоговині між пагорбами на південний схід від гори Михалків на висоті 590 м н.р.м. Ліси навколо озера віднесені до господарської зони парку. Озеро еліптичної форми шириною 60 довжиною 80 м. По краях заростає водною рослинністю. З озера витікає потічок, який впадає в ліву притоку річки Волійця. Прибережна частина озера формує рідкісне оселище Резолюції 4 Бернської конвенції D2.3 Transition mires and quaking bogs / перехідні трясовини та сплавні; а також рідкісне оселище Додатку 1 Оселищної директиви 7140 Transition mires and quaking bogs / перехідні трясовини та сплавні.

Левади
Левади

Озеро Мертве знаходиться на самому гребені хребта Карматура, що на висоті понад 800 м. Озеро оточують пралісові масиви парку котрі включені до заповідної зони. Озеро невелике за розмірами грушеподібної форми шириною 30 і довжиною біля 40 м. Озеро обвально-зсувного типу, мілке, сильно заросло деревами і чагарниками. Всю середину озера займає великий заболочений острів, водне дзеркало залишилося тільки по краях. Озеро стічне, стік відбувається шляхом просочування води через кам’янисту греблю у річку Коров’єк. Очевидно в минулому озеро складалося з двох різнорівневих водних басейнів і було більше за розмірами. Верхній басейн представляє собою вузьку, довгу суху балку з плоским дном.

Мертве озеро