Рекреація

Одним із видів діяльності НПП «Гуцульщина» є туристично-рекреаційна. В контексті розвитку туризму і рекреації, Парк виконує компромісну функцію погодження інтересів туристів в активному відпочинку та природного ландшафту в збереженні його цілісності і первинності. З цього погляду така форма заповідання є на даний час найбільш соціально корисною та економічно вигідною.

На регіональному рівні Національний природний парк «Гуцульщина», у рекреаційно-туристичній сфері, спеціалізується на використанні природних ресурсів Покутських Карпат та популяризації культурної спадщини Гуцульщини. Територіальна політика розвитку рекреаційно-туристичної сфери Парку базується на просторовому поєднанні туристичних об’єктів у населених пунктах регіону та рекреаційно-туристичних пропозицій на території установи. Зокрема, серед таких пропозицій можна виділити еколого-пізнавальні стежки, зони відпочинку, джерела мінеральних вод, букові та ялицево-букові старовікові ліси, а також, Маєток Святого Миколая, Науково-просвітницький центр, пасіка Святого Миколая та ін.

Розробкою туристично-рекреаційних пропозицій Парку, створенням умов для організованого туризму і відпочинку, обгрунтуванням і встановленням допустимого рівня рекреаційного навантаження на природні комплекси займається відділ рекреації НПП «Гуцульщина». За роки діяльності установи працівниками відділу рекреації розроблено і промарковано 13 еколого-пізнавальних стежок та один веломаршрут. Маршрути прокладені до найпривабливіших куточків Парку і доступні для всіх категорій відвідувачів. Вздовж маршрутів облаштовані місця для короткотривалого відпочинку з лісовими меблями та інформаційними стендами. Особливою популярністю серед туристів користуються екостежки «До оглядового майданчика на гору Острий», «До сірководневого джерела на річці Волійця», «На полонину Росохата» і «На озеро Лебедин», «На гору Михалків», «Чотири дороги».

Окрім розробки туристичних маршрутів працівники відділу рекреації здійснюють благоустрій та облаштування зон відпочинку лісовими меблями, альтанками, еколого-освітніми та інформаційними стендами, вказівниками тощо. Задля приваблення відвідувачів створюються цікаві декоративні елементи в місцях відпочинку та на стежках.

Екологічна станція в Маєтку Святого Миколая
В Маєтку Святого Миколая
Знакування еколого-пізнавальної стежки
Рекреаційна ділянка
Пасіка Святого Миколая