Ерозія

Оскільки, для території Покутських Карпат характерні зливові та інтенсивні дощі, то тут активно проявляються ерозійні процеси ґрунту та гірських порід. Під час польових досліджень зафіксовано декілька видів ерозії: площинний змив, лінійна, бокова та донна.

Ерозія – це процес розмивання або змивання ґрунтів і гірських порід.

Лінійна ерозія проявляється під час випадання зливових дощів на крутих схилах після суцільних вирубок лісу, після прокладання лісових доріг, туристичних маршрутів та розорювання схилів. Найінтенсивніше вона відбувається в м’яких відкладах поляницької та менілітової світ. Сліди лінійної ерозії зафіксовано практично на всіх схилах, як в  середньогір’ї так і в низькогір’ї НПП «Гуцульщина».

Лінійна ерозія

Бокова та донна ерозія в основному приурочена до постійних водотоків та великих річок, де під час проходження паводків, повеней цей процес відбувається досить інтенсивно. Бокова ерозія є небезпечним явищем, вона часто руйнує дороги, мости та людські будівлі які розташовані біля русла річки. Цей вид ерозії часто може бути причиною зсувів та обвалів гірських порід.

Бокова ерозія. Річка Рибниця. 2010 рік
Бокова ерозія. Річка Безулька. 2020 рік