Друга зустріч щодо розробки проєкту організації території НПП “Гуцульщина”

В НПП «Гуцульщина» відбулася друга робоча зустріч з метою «Розробки проєкту організації території Національного природного парку «Гуцульщина».
Зустріч ініційована Франкфуртським зоологічним товариства в Україні / FZS Ukraine, в рамках Української Карпатської програми та організована національним природним парком «Гуцульщина».
 У виробничій нараді взяли участь: заступник керівника «Українська Карпатська програм» у ФЗТ – Василь Мочан, консультант у ФЗТ – Петро Лазарчук, офіс-менеджер у ФЗТ – Марія Галайко, науковий експерт з планування управління у ФЗТ, д.б.н., Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ – Анна Кузьменко, експерт з картування біотопів у ФЗТ, завідувач кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.б.н., професор – Ілля Чорней, експерт-ліхенолог у ФЗТ, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету, д.б.н. – Олександр Ходосовцев, а також працівники НПП «Гуцульщина».
У нараді також взяли участь зацікавлені сторони: священник української православної церкви - Василь Павлюк, голова Косівської районної військової адміністрації - Наталія Кучма; голова Косівської міської ради Юрій Плосконос, колова Космацькоі сільської ради - Дмитро Мохначук; секретар Кутської селищної ради - Сергій Колотило; голова БО БФ «Автентика» - Марія Гринюк; головний спеціаліст відділу освіти Косівської міської ради - Володимир Лаврук; викладач Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва - Володимир Нісевич; провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей м. Косів - Валентина Фокшей; директор філії «Кутське лісове господарство» ДП «Ліси України » Тарас Рибчук та начальник відділу філії Петро Фальбійчук; представник тур. бізнесу Михайло Тригубяк; приватний підприємець- Іван Данищук
Учасники обговорили основні природоохоронні цінності територій та поточний стан їх збереження, виокремили та зробили детальний аналіз прямих загроз природоохоронних цінностей та їх пріоритезації. Визначили рушійні сили, а також першопричини та можливості.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність