Друга зустріч щодо розробки проєкту організації території НПП “Гуцульщина”

В НПП «Гуцульщина» відбулася друга робоча зустріч з метою «Розробки проєкту організації території Національного природного парку «Гуцульщина».
Зустріч ініційована Франкфуртським зоологічним товариства в Україні / FZS Ukraine, в рамках Української Карпатської програми та організована національним природним парком «Гуцульщина».
 У виробничій нараді взяли участь: заступник керівника «Українська Карпатська програм» у ФЗТ – Василь Мочан, консультант у ФЗТ – Петро Лазарчук, офіс-менеджер у ФЗТ – Марія Галайко, науковий експерт з планування управління у ФЗТ, д.б.н., Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ – Анна Кузьменко, експерт з картування біотопів у ФЗТ, завідувач кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.б.н., професор – Ілля Чорней, експерт-ліхенолог у ФЗТ, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету, д.б.н. – Олександр Ходосовцев, а також працівники НПП «Гуцульщина».
У нараді також взяли участь зацікавлені сторони: священник української православної церкви - Василь Павлюк, голова Косівської районної військової адміністрації - Наталія Кучма; голова Косівської міської ради Юрій Плосконос, колова Космацькоі сільської ради - Дмитро Мохначук; секретар Кутської селищної ради - Сергій Колотило; голова БО БФ «Автентика» - Марія Гринюк; головний спеціаліст відділу освіти Косівської міської ради - Володимир Лаврук; викладач Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва - Володимир Нісевич; провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей м. Косів - Валентина Фокшей; директор філії «Кутське лісове господарство» ДП «Ліси України » Тарас Рибчук та начальник відділу філії Петро Фальбійчук; представник тур. бізнесу Михайло Тригубяк; приватний підприємець- Іван Данищук
Учасники обговорили основні природоохоронні цінності територій та поточний стан їх збереження, виокремили та зробили детальний аналіз прямих загроз природоохоронних цінностей та їх пріоритезації. Визначили рушійні сили, а також першопричини та можливості.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи