І Зліт юних дослідників-краєзнавців Гуцульщини

31 березня в приміщенні Косівського ліцею ім. І. Пелипейка відбувся І зліт юних дослідників – краєзнавців Гуцульщини «З наплічником і любов’ю в серці по Гуцульщині».

«…виявлення національних коренів в етнографічних регіонах дає можливість зафіксувати домінанти, які визначають обличчя нації.» - писав П. Лосюк. Неможливо не погодитись із цими рядками. Адже Гуцульщина – це унікальна, самобутня, яскрава, колоритна етнічна гілка української нації. Ця територія відзначається великою історико-культурною цінністю, своєрідністю рельєфу, флори, фауни, рекреаційними ресурсами. Гуцульщина багата своєю давньою культурою та народним мистецтвом, яке відзеркалює душу, побут, традиції та цінності народу.

Із вітальним словом до учасників звернулись: Михайло Косило - директор ОДЦТКУМ, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Аделя Григорук - заслужений працівник освіти України; Роман Стеф’юк - директор коледжу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв; Марія Пасайлюк – заступник директора з наукової роботи НПП «Гуцульщина»; Володимир Лаврук – головний спеціаліст відділу освіти Косівської міської ради. Кожен із виступаючих зазначив, що в нашому краї неможливо не займатись краєзнавчою роботою, а наше мистецтво цінують у цілому світі.

Програма зльоту передбачала роботу творчих майстерень за різними напрямками, під час якої краєзнавці звітували про проведену дослідницьку роботу. Учні презентували свої здобутки  з вивчення  природи, історичного та культурного минулого рідного краю. Після цікавих і змістовних виступів, журі та керівники секцій визначили переможців злету, яких нагородили дипломами різних ступенів.

Захід відбувся з ініціативи Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді у партнерстві із:

- Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України;

-Косівським районним відділенням Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»;

-відділами освіти Косівської міської ради, Рожнівської сільської ради, Кутської та Яблунівської селищних рад;

-Косівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ;

-Національним природним парком «Гуцульщина»

-Косівським ліцеєм ім. І. Пелипейка

Дякуємо учасникам та їхнім керівникам за участь у І зльоті юних дослідників – краєзнавців Гуцульщини.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність