І Зліт юних дослідників-краєзнавців Гуцульщини

31 березня в приміщенні Косівського ліцею ім. І. Пелипейка відбувся І зліт юних дослідників – краєзнавців Гуцульщини «З наплічником і любов’ю в серці по Гуцульщині».

«…виявлення національних коренів в етнографічних регіонах дає можливість зафіксувати домінанти, які визначають обличчя нації.» - писав П. Лосюк. Неможливо не погодитись із цими рядками. Адже Гуцульщина – це унікальна, самобутня, яскрава, колоритна етнічна гілка української нації. Ця територія відзначається великою історико-культурною цінністю, своєрідністю рельєфу, флори, фауни, рекреаційними ресурсами. Гуцульщина багата своєю давньою культурою та народним мистецтвом, яке відзеркалює душу, побут, традиції та цінності народу.

Із вітальним словом до учасників звернулись: Михайло Косило - директор ОДЦТКУМ, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України; Аделя Григорук - заслужений працівник освіти України; Роман Стеф’юк - директор коледжу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв; Марія Пасайлюк – заступник директора з наукової роботи НПП «Гуцульщина»; Володимир Лаврук – головний спеціаліст відділу освіти Косівської міської ради. Кожен із виступаючих зазначив, що в нашому краї неможливо не займатись краєзнавчою роботою, а наше мистецтво цінують у цілому світі.

Програма зльоту передбачала роботу творчих майстерень за різними напрямками, під час якої краєзнавці звітували про проведену дослідницьку роботу. Учні презентували свої здобутки  з вивчення  природи, історичного та культурного минулого рідного краю. Після цікавих і змістовних виступів, журі та керівники секцій визначили переможців злету, яких нагородили дипломами різних ступенів.

Захід відбувся з ініціативи Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді у партнерстві із:

- Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України;

-Косівським районним відділенням Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»;

-відділами освіти Косівської міської ради, Рожнівської сільської ради, Кутської та Яблунівської селищних рад;

-Косівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ;

-Національним природним парком «Гуцульщина»

-Косівським ліцеєм ім. І. Пелипейка

Дякуємо учасникам та їхнім керівникам за участь у І зльоті юних дослідників – краєзнавців Гуцульщини.

Новини

Екологічна толока Шешорського ПНДВ

Екологічну толоку проведено працівниками Шешорського ПНДВ на території рекреаційного містечка «Шешори» та контори відділення. Генеральні прибирання, у різних форматах та в залежності від можливостей воєнних реалій, сьогодні відбуваються в Україні та світі. Адже щорічно, 20 вересня, відзначається Всесвітній день прибирання, який з 2024 року оголошено офіційним Днем ООН. Будьмо свідомими громадянами нашої країни, прибираймо власні […]

  • Події установи

Місце, де варто побувати!

Полонина Росохата добре відоме місце відпочинку серед туристів та гостей Косівщини. Адже тут панує неймовірна атмосфера природи, старовікових лісів, що доповнені гуцульською самобутністю. Вже понад 30 років на полонині активно розвивається полонинське господарство. Приїхавши сюди ви відкриєте для себе таємниці цього давнього гуцульського ремесла та зможете купити для себе смачних екологічно чистих сирно- молочних виробів. […]

  • Рекреація та відпочинок

Фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина”

Косівщина чудова і неповторна…розкажіть про неї свою історію. До Всесвітнього дня туризму Національний природний парк “Гуцульщина” оголошує фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина” Для кого: учнівська молодь 5-9 класів Термін проведення: 9-26 вересня 2024 р. Тематика: фото, які на думку автора відображають мальовничі, привабливі куточки Косівщини, відтворюють унікальність природних багатств, презентують Гуцульщини (архітектура, традиції, обрядовість, тощо). Вимоги: […]

  • Рекреація та відпочинок