Міжнародна співпраця

У листопаді 2022 року НПП «Гуцульщина» підписано договір про співпрацю із Nadleśnictwo Augustów (Польща) щодо реалізації проєкту «Puszcza Augustowska i bartnictwo szansą na uratowanie ostatniej ostoi rodzimej pszczoły augustowskiej. LP- lasy pszczołom pszczoły lasom». Під час впровадження проєкту заплановано ряд заходів навчального характеру з їх подальшим практичним втіленням. Йдеться про лісове бджільництво, розведення бджіл у бортях, збереження та розмноження дикої бджоли.

Так, 8-12 травня  делегація Національного природного парку «Гуцульщина» перебувала з робочим візитом у Nadleśnictwo Augustów (Польща). Директор НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак, завідувач лабораторії екологічного моніторингу Марія Томич і начальник відділу еколого-освітньої роботи Катерина Шевченко взяли участь у конференції «10 років бортництва в Пущі Августовській».  Першу борть в Пущі Августовській було виконано ще в 2013 році. Досвід та напрацювання польських колег щодо збереження рідкісної автохтонної форми августовської бджоли медоносної, шляхом бортництва, є досить актуальним і вартим уваги для збереження карпатських популяцій дикої бджоли.

Впродовж кількох днів перебування в Польщі партнерів проєкту з України та Литви ознайомили з діяльністю Августовського лісництва, продемонстрували навчальну модель борті. Здійснені також виїзди на територію лісництва.

Окрім цього, представники НПП «Гуцульщина» відвідали Бєбжанський національний парк (Biebrzański Park Narodowy), найбільший національний парк Польщі (60 тис га), який оберігає цінні болотні ділянки та є притулком для багатьох рідкісних видів, особливо водно-болотних птахів. Цікавий отриманий досвід – організація рекреаційної та освітньої діяльності на теренах Парку.

Надзвичайно цікавим стало відвідування Nadleśnictwo Głęboki Bród, де функціонує центр відтворення глушця.

Впродовж наступних місяців заплановано ще декілька схожих міжнародних зустрічей, деякі з яких відбудуться на території Національного природного парку «Гуцульщина».

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність