Міжнародна співпраця

У листопаді 2022 року НПП «Гуцульщина» підписано договір про співпрацю із Nadleśnictwo Augustów (Польща) щодо реалізації проєкту «Puszcza Augustowska i bartnictwo szansą na uratowanie ostatniej ostoi rodzimej pszczoły augustowskiej. LP- lasy pszczołom pszczoły lasom». Під час впровадження проєкту заплановано ряд заходів навчального характеру з їх подальшим практичним втіленням. Йдеться про лісове бджільництво, розведення бджіл у бортях, збереження та розмноження дикої бджоли.

Так, 8-12 травня  делегація Національного природного парку «Гуцульщина» перебувала з робочим візитом у Nadleśnictwo Augustów (Польща). Директор НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак, завідувач лабораторії екологічного моніторингу Марія Томич і начальник відділу еколого-освітньої роботи Катерина Шевченко взяли участь у конференції «10 років бортництва в Пущі Августовській».  Першу борть в Пущі Августовській було виконано ще в 2013 році. Досвід та напрацювання польських колег щодо збереження рідкісної автохтонної форми августовської бджоли медоносної, шляхом бортництва, є досить актуальним і вартим уваги для збереження карпатських популяцій дикої бджоли.

Впродовж кількох днів перебування в Польщі партнерів проєкту з України та Литви ознайомили з діяльністю Августовського лісництва, продемонстрували навчальну модель борті. Здійснені також виїзди на територію лісництва.

Окрім цього, представники НПП «Гуцульщина» відвідали Бєбжанський національний парк (Biebrzański Park Narodowy), найбільший національний парк Польщі (60 тис га), який оберігає цінні болотні ділянки та є притулком для багатьох рідкісних видів, особливо водно-болотних птахів. Цікавий отриманий досвід – організація рекреаційної та освітньої діяльності на теренах Парку.

Надзвичайно цікавим стало відвідування Nadleśnictwo Głęboki Bród, де функціонує центр відтворення глушця.

Впродовж наступних місяців заплановано ще декілька схожих міжнародних зустрічей, деякі з яких відбудуться на території Національного природного парку «Гуцульщина».

Новини

Реалізація проєкту «Україна: національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями», що реалізується у співпраці із Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (керівник Яромір Краєвський/Jaromir Krajewski)

У Національному природному парку «Гуцульщина» триває реалізація проєкту «Україна: національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями», що реалізується у співпраці із Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (керівник Яромір Краєвський/Jaromir Krajewski). Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». В рамках проєкту тривають ремонтні роботи […]

  • Наукова діяльність

Реалізація меду

Національний природний парк “Гуцульщина” реалізує екологічно чистий та смачний мед з власної пасіки Святого Миколая. Пасіка розташована в с. Кобаки, поруч з науково-дослідним розсадником та лісом. Для бджіл тут справжній рай, тому наш пасічник збирає найсмачніший мед… Подбайте про своє здоров’я та встигніть придбати для себе баночку запашного, корисного та смачного меду. Замовити можна за […]

  • Новини установи

Захід присвячентй до Дня Весняного Миколая

9 травня – в Маєтку Святого Миколая НПП «Гуцульщина» відбулися заходи, присвячені Дню Весняного Миколая, коли християни східного обряду вшановують пам’ять перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Барі. Святкове дійство розпочалося із молебню до Матері Божої з пасхальними особливостями, який очолив настоятель храмів Благовіщення Пресвятої Богородиці та Успіння Пресвятої Богородиці с. Пістинь […]

  • Рекреація та відпочинок