На території НПП «Гуцульщина» виявлено ще один вид кажанів

На території НПП «Гуцульщина» виявлено ще один вид кажанів: нетопир середземноморський (білосмугий) Pipistrellus kuhlii (Kuhl, 1819), який є рідкісним і занесений до Червоної книги України зі статусом «вразливий».
Його видова приналежність визначена на основі морфологічних ознак та застосування біоакустичних методів дослідження. Цей вид має широкий ареал, що охоплює частину Північної Африки, все Середземномор’я, і далі навколо Чорного моря поширюється останні роки у північно-східному напрямку Україною. У Карпатському регіоні відомий по Закарпаттю. Віддає перевагу урбанізованому ландшафту.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність