В НПП «Гуцульщина» розроблено і виконується програма відтворення релікта третинного періоду, рідкісного і цінного, з унікальними властивостями, виду - тису ягідного. Програма передбачає створення банку садивного матеріалу, проведення відтворювальних заходів, моніторингу росту і розвитку саджанців, інформаційне забезпечення. Вивчено оптимальні лісорослинні умови та біотопи для відтворення виду. Апробовано чотири способи відтворення виду: а) висівання свіжозібраного насіння в різних типах лісу; б) висівання стратифікованого насіння в різних біотопах; в) вирощування саджанців із укорінених живців; г) вирощування сіянців/саджанців у парниках і шкілках та висаджування їх під наметом лісу (створення піднаметових культур).
Впродовж 2003 – 2021 років створено 38 ренатуралізаційних ділянок. Лише 12 ділянок виявилися придатними для відтворення, решта були несприятливими для отримання сходів, росту і розвитку сіянців/саджанців. Відмічено неоднаковий ріст і розвиток сіянців, висота 18 – ти річних сіянців/саджанців коливається в межах 12 – 110 см.
За належного фінансування буде створена репродукційна база та банк садивного матеріалу для забезпечення лісових господарств, парків і населення саджанцями, що сприятиме відтворенню виду в природних умовах, дендропарках та щоб девіз «Тис у кожну оселю» отримав практичне втілення