Продовжуємо моніторинг

Під час одного з чергових моніторингових досліджень території в об’єктив камери потрапили дятел трипалий та жовна чорна.
Чи знали ви, що жовна чорна одна із найбільших представників родини Дятлових серед орнітофауни нашої країни?
Забарвлення жовни чорне з блискучим відтінком, на голові велика червона «шапочка». В наших краях зустрічається в старих, високостовбурних ділянках всіх типів лісу. Найбільша щільність зустрічається в усихаючих ялинниках, які межують з буковими пралісами, де легше можна видовбати дупло. Після вильоту пташенят дупла займають інші лісові мешканці, особливо полюблять найменші сови парку: сичик-горобець та сич волохатий.
❗️Дятел трипалий охороняється Червоною книгою України.
Характерною ознакою цього виду є наявність на ногах тільки трьох пальців, особливістю самців є жовта «шапочка» на голові. Також цей вид є індикатором старовікових та пралісових ділянок.
Поживу дятел трипалий найчастіше видобуває з-під кори дерев, іноді за день встигаючи обдерти велику ялину, де може ховатися до 10 тис. личинок короїдів.
На території Косівщини зустрічається в зоні ялиново-ялицевих лісів.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи