Продовжуємо моніторинг

Під час одного з чергових моніторингових досліджень території в об’єктив камери потрапили дятел трипалий та жовна чорна.
Чи знали ви, що жовна чорна одна із найбільших представників родини Дятлових серед орнітофауни нашої країни?
Забарвлення жовни чорне з блискучим відтінком, на голові велика червона «шапочка». В наших краях зустрічається в старих, високостовбурних ділянках всіх типів лісу. Найбільша щільність зустрічається в усихаючих ялинниках, які межують з буковими пралісами, де легше можна видовбати дупло. Після вильоту пташенят дупла займають інші лісові мешканці, особливо полюблять найменші сови парку: сичик-горобець та сич волохатий.
❗️Дятел трипалий охороняється Червоною книгою України.
Характерною ознакою цього виду є наявність на ногах тільки трьох пальців, особливістю самців є жовта «шапочка» на голові. Також цей вид є індикатором старовікових та пралісових ділянок.
Поживу дятел трипалий найчастіше видобуває з-під кори дерев, іноді за день встигаючи обдерти велику ялину, де може ховатися до 10 тис. личинок короїдів.
На території Косівщини зустрічається в зоні ялиново-ялицевих лісів.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність