Припутень – найбільший голуб, що зустрічається на території України

В старій мисливській літературі його можна знайти під назвою лісовий голуб. І це було виправдано, оскільки вид тісно пов'язаний з деревною рослинністю і гніздився в лісостеповій та лісовій зонах. З початку 70-х років минулого століття вид почав гніздування в лісосмуги степової зони та великі лісопарки.
В подальшому сформувалися стійкі синантропізовані субпопуляції, а тому припутня можна побачити в парках міст і сільських населених пунктів.
Частина птахів перестали відкочовувати на зиму в південні регіони і залишатися поблизу місць гніздування, зокрема і в Прикарпатті. Цьому сприяють теплі зими і стійка кормова база серед людських поселень. Частина птахів продовжує дотримуватися поведінки, притаманної диким птахам. Після гніздування птахи збираються в зграї.
Біля 200 особин цього виду зосередилося на узліссі грабової діброви із дуба звичайного Старокутського ПНДВ Національного природного парку «Гуцульщина».
Автор фото, Віктор Гавриленко, старший науковий співробітник НПП "Гуцульщина"

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність