Припутень – найбільший голуб, що зустрічається на території України

В старій мисливській літературі його можна знайти під назвою лісовий голуб. І це було виправдано, оскільки вид тісно пов'язаний з деревною рослинністю і гніздився в лісостеповій та лісовій зонах. З початку 70-х років минулого століття вид почав гніздування в лісосмуги степової зони та великі лісопарки.
В подальшому сформувалися стійкі синантропізовані субпопуляції, а тому припутня можна побачити в парках міст і сільських населених пунктів.
Частина птахів перестали відкочовувати на зиму в південні регіони і залишатися поблизу місць гніздування, зокрема і в Прикарпатті. Цьому сприяють теплі зими і стійка кормова база серед людських поселень. Частина птахів продовжує дотримуватися поведінки, притаманної диким птахам. Після гніздування птахи збираються в зграї.
Біля 200 особин цього виду зосередилося на узліссі грабової діброви із дуба звичайного Старокутського ПНДВ Національного природного парку «Гуцульщина».
Автор фото, Віктор Гавриленко, старший науковий співробітник НПП "Гуцульщина"

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи