Еколого-освітня стежка «До оглядового майданчика на г. Острий»

Екостежка
  • Складність

    простий
  • Протяжність

    1,5 км.
  • Тривалість

    1 год
  • Лісовий коридор

    img

    Маршрут бере початок в с. Город, неподалік м. Косів. До вершини дорога пролягає лісовим коридором. На даній території різноманітною є флора, тут переважають букові та грабові ліси, зустрічається сосна, модрина, в підліску – горобина, ліщина, бузина чорна, ростуть анемона дібровна, переліска багаторічна, печіночниця, веснівка дволиста, примула звичайна. Також тут можна зустріти белладонну лікарську (ЧКУ), яка ще в народі зветься матриган. Гуцули вірили, що ця рослина наділена магічними властивостями та використовували її як помічне зілля від багатьох недуг. Піднімаючись на гору влітку можна поласувати малиною та ожинами, які ростуть біля підніжжя гори. Оточуючі ліси є гарною домівкою для таких тварин як козуля, білка, їжак.

    Вздовж маршруту облаштовано відпочинкові зони із альтанкою, лавочками, місцями для розведення вогнищ та інформаційними аншлагами з закликами берегти ліс та не засмічувати навколишнє середовище.

  • Гора Острий

    img

    Острий – куполоподібна гора розташована на північному-заході хребта Голиця, що відмежована від нього потічком Острий. Висота гори 584 м н.р.м. Острий знаходиться практично на межі Покутських Карпат та Передкарпаття. У 2016 р. на вершині гори споруджено оглядовий майданчик, звідки відкриваються неповторні панорами міста Косова та навколишніх сіл, а також, добре проглядаються гірські вершини і хребти Покутсько-Буковинських Карпат: Каменистий, Сокільський, Брусний, Голиця, Зіняків верх, Михалкова, Міська гора та ін.

Шановні рекреанти під час відпочинку на території Парку просимо дотримуватись вимог природоохоронного режиму! Дозволено:
  • відвідувати туристичні маршрути та екологічні стежки;
  • активно відпочивати у відведених для цього місцях;
  • фотографувати та спостерігати за природою;
  • ставити намети, облаштовувати туристичний табір, розпалювати вогнище у спеціально облаштованих для цього місцях;
  • рибалити, збирати гриби та ягоди в дозволений період і місцях;
  • знайомитися з місцевим побутом, традиціями, історією та природними особливостями.
Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.