Еколого-освітня стежка “На гору Михалків”

Екостежка
  • Складність

    середньої складності
  • Протяжність

    3 км
  • Тривалість

    2 год
  • Дорогою до вершини

    img

    Стежка бере початок на околицях м. Косів, вул. Дружби. Маршрут прокладений грунтовою дорогою, через мальовничий зелений коридор, поступово заглиблюючись у ліс. Тут ростуть листяні та хвойні породи дерев: сосна, ялина, смерека, бук, граб, липа, ясен, береза, горобина звичайна.

    Цікавою та різноманітною є орнітофауна. Прямуючи до вершини можна зустріти: синицю, дятла, сойку, рябчика, шишкаря, канюка звичайного, сову довгохвосту та ін. В районі гори Михалків мешкають такі тварини як: косуля, дикий кабан, лисиця, заєць, борсук, горностай та ін..

  • «Сосново-буково-модринові ліси»

    img

    Поєднання соснових, букових та модринових лісів є рідкісним явищем. Ця територія багата різними видами грибів, у вологих місцях утворюють зарості різні види ожини. Тому, відвідуючи стежку влітку та восени, можна поласувати лісовими ягодами, а також назбирати грибів.

  • Урочище Кремениця

    img

    Урочище Кремениця розташоване перед крутим схилом, що веде до канатно-бугельного витягу та вирізняється своєрідним ландшафтом, оскільки, це каньйоноподібна долина вимита однойменним потоком. У геологічному відношенні урочище складене твердими скрем’янілими пісковиками манявської та вигодської світи. Скрем’янілі мінеральні утворення широко використовувалися місцевими жителями в господарстві, звідси, ймовірно, і походить назва урочища.

    Потічок Кремениця бере початок з джерел, що виходять на поверхню під горою Михалків. Потічок багатий на водоспади, один з яких і розташований праворуч знакованого маршруту.

    На території урочища Кремениця зростають червонокнижні рослини з родини орхідних: зозулинці, любка дволиста, гніздівка звичайна, коручка, а також, пізньоцвіт осінній, білоцвіт весняний, лунарія оживаюча, беладонна звичайна, шафран Гейфелів та багато інших.

  • Спортивна школа. Канатно-бугельний витяг

    img

    Витяг довжиною 900 м. збудованого в 1975 році, а протяжність гірськолижної траси – 1200 м. Підйомник має велику популярність, як серед туристів, так і для місцевого населення. З 1971 р. тут працює Косівська дитяча юнацька спортивна школа, вихованцями якої є багато спортсменів. Від підйомника стежка веде на вершину гори Михалків

  • Гора Михалків

    img

    З гори Михалків (812 м) відкривається чудова панорама Косова, навколишніх сіл та гірських хребтів Покутсько-Буковинських Карпат. Вдалині видніється оспіваний Черемош, який є межею між Галичиною та Буковиною. В гарну погоду на південному заході можна побачити легкі обриси найвищої вершини України – г. Говерли (2061 м н.р.м).

    На вершині гори збудований оглядовий майданчик. На стежці облаштовано зону відпочинку із альтанкою, встановлено еколого-просвітницькі та інформаційні стенди, вказівники.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.