Сова довгохвоста: яка вона?

Нещодавно на нашій сторінці у фейсбуці Ви мали можливість переглянути відео «Чи заселився хтось у сов’ятник?», мова йде про сову довгохвосту.

Сова довгохвоста охороняється Червоною книгою України та Бернською конвенцією.

В Національному природному парку «Гуцульщина» реалізується науково-дослідна програма по відтворенню цього виду.
Сова довгохвоста має забарвлення від світло-сірого до темно-коричневого відтінків з довгим смугастим хвостом і широкими крилами. Коли сова сидить у неї хвіст виступає далеко за кінці складених крил, вона має великі чорні очі та жовтий дзьоб. Політ сови довгохвостої легкий, безшумний, з плавними помахами крил. Сова може дуже швидко пролетіти крізь густу крону, різко повертаючись в повітрі, і при цьому, не зачепивши жодної гілки. Вдень сидить на гілках біля стовбура.
Це - хижий птах, її найулюбленішою їжею є дрібні гризуни. Свою жертву виглядає з висоти дерева. Як не дивно, але у неї відмінний зір, а у полюванні дуже допомагає слух. Вона може не бачити жертви – їй достатньо її чути.
Зустрічається в наших краях, полюбляє дубові та букові ліси, зрідка трапляється в мішаних та хвойних лісах.

Новини

Місце, де варто побувати!

Полонина Росохата добре відоме місце відпочинку серед туристів та гостей Косівщини. Адже тут панує неймовірна атмосфера природи, старовікових лісів, що доповнені гуцульською самобутністю. Вже понад 30 років на полонині активно розвивається полонинське господарство. Приїхавши сюди ви відкриєте для себе таємниці цього давнього гуцульського ремесла та зможете купити для себе смачних екологічно чистих сирно- молочних виробів. […]

  • Рекреація та відпочинок

Фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина”

Косівщина чудова і неповторна…розкажіть про неї свою історію. До Всесвітнього дня туризму Національний природний парк “Гуцульщина” оголошує фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина” Для кого: учнівська молодь 5-9 класів Термін проведення: 9-26 вересня 2024 р. Тематика: фото, які на думку автора відображають мальовничі, привабливі куточки Косівщини, відтворюють унікальність природних багатств, презентують Гуцульщини (архітектура, традиції, обрядовість, тощо). Вимоги: […]

  • Рекреація та відпочинок

Співпраці із Косівською громадою

В рамках співпраці із Косівською громадою, працівниками відділу рекреації розпочато знакування туристичного маршруту до скельного комплексу «Терношорська Лада». Маршрут знаковано зеленою маркою на білому фоні. Наступний етап робіт: встановлення вказівників напрямку руху та інформаційного стенду.  

  • Рекреація та відпочинок