Сова довгохвоста: яка вона?

Нещодавно на нашій сторінці у фейсбуці Ви мали можливість переглянути відео «Чи заселився хтось у сов’ятник?», мова йде про сову довгохвосту.

Сова довгохвоста охороняється Червоною книгою України та Бернською конвенцією.

В Національному природному парку «Гуцульщина» реалізується науково-дослідна програма по відтворенню цього виду.
Сова довгохвоста має забарвлення від світло-сірого до темно-коричневого відтінків з довгим смугастим хвостом і широкими крилами. Коли сова сидить у неї хвіст виступає далеко за кінці складених крил, вона має великі чорні очі та жовтий дзьоб. Політ сови довгохвостої легкий, безшумний, з плавними помахами крил. Сова може дуже швидко пролетіти крізь густу крону, різко повертаючись в повітрі, і при цьому, не зачепивши жодної гілки. Вдень сидить на гілках біля стовбура.
Це - хижий птах, її найулюбленішою їжею є дрібні гризуни. Свою жертву виглядає з висоти дерева. Як не дивно, але у неї відмінний зір, а у полюванні дуже допомагає слух. Вона може не бачити жертви – їй достатньо її чути.
Зустрічається в наших краях, полюбляє дубові та букові ліси, зрідка трапляється в мішаних та хвойних лісах.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність