Сова довгохвоста: яка вона?

Нещодавно на нашій сторінці у фейсбуці Ви мали можливість переглянути відео «Чи заселився хтось у сов’ятник?», мова йде про сову довгохвосту.

Сова довгохвоста охороняється Червоною книгою України та Бернською конвенцією.

В Національному природному парку «Гуцульщина» реалізується науково-дослідна програма по відтворенню цього виду.
Сова довгохвоста має забарвлення від світло-сірого до темно-коричневого відтінків з довгим смугастим хвостом і широкими крилами. Коли сова сидить у неї хвіст виступає далеко за кінці складених крил, вона має великі чорні очі та жовтий дзьоб. Політ сови довгохвостої легкий, безшумний, з плавними помахами крил. Сова може дуже швидко пролетіти крізь густу крону, різко повертаючись в повітрі, і при цьому, не зачепивши жодної гілки. Вдень сидить на гілках біля стовбура.
Це - хижий птах, її найулюбленішою їжею є дрібні гризуни. Свою жертву виглядає з висоти дерева. Як не дивно, але у неї відмінний зір, а у полюванні дуже допомагає слух. Вона може не бачити жертви – їй достатньо її чути.
Зустрічається в наших краях, полюбляє дубові та букові ліси, зрідка трапляється в мішаних та хвойних лісах.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи