Вогнівка тріскуча

До списку комах Національного природного парку «Гуцульщина» внесено вид з ряду Прямокрилі - вогнівку тріскучу Psophus stridulus Linnaeus, 1758.
Вид, поки що, знайдений на дуже малій території, що займає схили скелі південної експозиції в урочищі Кам’янець поблизу населеного пункту - Старі Кути.
Характерною ознакою коника є тріск самців під час польотів. При цьому добре видно яскраво помаранчевого кольору другу пару крил. Вид широкоареальний, зустрічається від Іспанії до Забайкалля, але всюди не численний.
В Україні відомо його декілька помешкань.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність