Всесвітній день охорони довкілля

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони довкілля.
Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони довкілля. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Сьогодні українське довкілля зазнає великих втрат: знищують рослинний і тваринний світ, ліси, забруднюють річки.
Щодня природоохоронці стоять на захисті природи. Попри складні часи працівники установ ПЗФ організовують та проводять різноманітні акції, заходи та події.
Так, працівники Національного природного парку «Гуцульщина» провели акції з благоустрою територій.
Науковці Парку ведуть дослідження особливостей заселення штучних гніздівель різними видами та їх біологію. Штучні гніздівлі сприяють збільшенню орнітофауни та приваблюють дуплогніздних птахів. При цьому покращуються захисні функції екосистем від листоїдних комах та комах ксилофагів.
У науково-просвітницькому центрі НПП «Гуцульщина» екоосвітяни для дітей провели пізнавальну екскурсію кімнатами геології, мікології, дендрології, ентомології.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність