Всесвітній день охорони довкілля

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони довкілля.
Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони довкілля. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Сьогодні українське довкілля зазнає великих втрат: знищують рослинний і тваринний світ, ліси, забруднюють річки.
Щодня природоохоронці стоять на захисті природи. Попри складні часи працівники установ ПЗФ організовують та проводять різноманітні акції, заходи та події.
Так, працівники Національного природного парку «Гуцульщина» провели акції з благоустрою територій.
Науковці Парку ведуть дослідження особливостей заселення штучних гніздівель різними видами та їх біологію. Штучні гніздівлі сприяють збільшенню орнітофауни та приваблюють дуплогніздних птахів. При цьому покращуються захисні функції екосистем від листоїдних комах та комах ксилофагів.
У науково-просвітницькому центрі НПП «Гуцульщина» екоосвітяни для дітей провели пізнавальну екскурсію кімнатами геології, мікології, дендрології, ентомології.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи