22-а річниця  Національно природного парку «Гуцульщина»

З нагоди 22-гої річниці створення НПП «Гуцульщина» 15 травня працівниками парку та філії «Кутське лісове господарство» було висаджено 80 саджанців рідкісної сосни кедрової європейської на скельних розсипах Космацького лісництва.

Сосна кедрова європейська деревний вид родини Соснові Pinaceae L. секції Кедрові сосни Cembrae Spach.. Природній ареал Альпи та Карпати. На території України природно зростає в Карпатах у висотному діапазоні 900-1600 м н. р. м. Включений до списків Червоної книги України. Найбільші угруповання цього виду зафіксовані на території заповідника “Горгани” та Карпатського НПП. На території НПП “Гуцульщина” природно росте в околицях г. Лисина Космацька (21 кв. Космацького лісництва), а також росте в штучних насадженнях в околицях г. Грегіт (29 кв. Космацького лісництва) де інтенсивно плодоносить, а під його пологом зафіксовано велику кількість підросту. Приурочений до скельних розсипів ІІІ-V категорій ямненського пісковика на яких росте ще з часів плейстоцену, а тому в Карпатах є реліктном минулої геологічної епохи.

НПП «Гуцульщина» з 2015 року реалізує науково-дослідну тему «Відтворення аборигенних деревно-чагарникових видів рослин» без додаткового фінансування. Серед цих видів є сосна кедрова європейська. Висадка саджанців – результат довготривалих досліджень та практичних експериментів щодо вивчення та відтворення цього рідкісного реліктового виду.

Олег Погрібний,
начальник науково-дослідного відділу, к. с.-г. н.

Новини

У гості до НПП «Гуцульщина»

У Науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина» та музей «Гуцульська світлиця» завітали діти: із Київщини, які відпочивають у садибі «Писанка» із Коломийщини, які відпочивають у рекреаційному містечку «Шешори» на території Шешорського ПНДВ; Проводимо час цікаво та пізнавально!

  • Еколого-освітня діяльність

А ви вмієте цікаво проводити час?

В останні  тижні навчання  учні та вчителі   завітали в науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина»: здобувачі освіти 4 класу Косівського ліцею 2 ім. М.Павлика; здобувачі освіти 8 класу Косівського ліцею № 2 ім. М.Павлика. На дітей чекала захоплива екскурсія кімнатами-музеями та знайомство із конями в кінному центрі «Гуцулик».  

  • Еколого-освітня діяльність