Висадили сіянці сосни кедрової європейської

Збереження та відтворення біологічного різноманіття Карпат є однією з основних завдань сьогодення для всіх природоохоронних територій України.

З нагоди 21 річниці створення НПП «Гуцульщина» працівники Парку спільно з працівниками Філії «Кутське лісове господарство» здійснили посадку сіянців сосни кедрової європейської на території Космацького лісництва.

Захід розпочали із спільної молитви. Біля каплички на полонині Мунчели відбувся Молебень до Матері Божої (Маївка). Відправу служили отець Василь Павлюк та отець Василь Кіфор, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла с. Космач. Відтак, на скельних розсипах V категорії г. Пожеретул, в кв. 26 вид. 24, на висоті понад 1300 м н.р.м., в найоптимальніших умовах росту сосни кедрової європейської, висадили рослини.

Сосна кедрова європейська Pinus cembra L. Це деревний вид, відноситься до родини Соснові Pinaceae L. секції Кедрові сосни Cembrae Spach.. Природній ареал сосни кедрової європейської – Альпи та Карпати. На території України природно зростає в Карпатах у висотному діапазоні 900-1600 м н.р м. Включений до списку видів Червоної книги України. На території НПП «Гуцульщина» природно росте в околицях г. Лисина Космацька (21 кв. Космацького лісництва), а також росте в штучних насадженнях в околицях г. Грегіт (29 кв. Космацького лісництва), де інтенсивно плодоносить, а під його пологом зафіксовано велику кількість підросту. Саме на цій ділянці в 2015 році було закладено ППП №6 та заготовлено насіння, з якого вирощено дані сіянці. В цілому цей вид приурочений до скельних розсипів ІІІ-V категорій ямненського пісковика на яких росте ще з часів плейстоцену, а тому в Карпатах є реліктом минулої геологічної епохи.

Під час висадки рослин науковцями парку було здійснено заміри біолого-морфологічних показників сіянців, та промарковано місця висадки з метою здійснення довготривалих спостережень за ростом рослин.