Пожежно-небезпечний період у лісі.

Увага!
Пожежно-небезпечний період у лісі.
Лісові пожежі – найбільше лихо для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувались десятиріччями. При цьому, збитків зазнають не тільки лісові масиви та рослинність, а гинуть, також, дикі тварини, птахи, комахи.
Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю. Найбільше турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.
Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
Зростання відвідуваності лісу місцевим населенням, туристами, рекреантами, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Одночасно з цим нагадуємо, що основні заходи пожежної безпеки нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди.
Пам’ятайте просте правило – відпочивайте безпечно та дотримуйтесь протипожежних правил! Загасити лісову пожежу досить складно, вона завдає великої шкоди і не тільки матеріальної, а й довкіллю.
Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!
НПП «Гуцульщина» просить дотримуватися основних правил пожежної безпеки:
• відпочивайте лише у спеціальних рекреаційних ділянках, не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
• якщо багаття розпалено, то для недопущення поширення полум’я та виникнення пожежі обкопайте його земляним рівчаком;
• намагайтеся не палити в лісі, не кидати недопалки на землю;
• не користуйтеся у лісі чи поблизу його масивів піротехнічними засобами: петардами, бенгальськими вогнями, повітряними ліхтариками тощо;
• не створюйте смітників у лісі, тим більше не підпалюйте їх;
• ні в якому разі не випалюйте суху рослинність в лісі та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
• не заїжджайте безпосередньо в ліс автомобілями.