Безбар’єрність національних природних парків є надзвичайно важливим та актуальним питанням сьогодення

Відбулася конференція з питань доступності національних природних парків для осіб з інвалідністю на базі НПП «Гуцульщина» у рамках міжнародного проєкту «Україна: національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями», який реалізується у співпраці із Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (Ландшафтний парк «Пуща Ромінська», Республіка Польща, директор Яромір Краєвський/ Jaromir Krajewski) та співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

У конференції взяли участь представники національних природних парків Карпатського регіону та Республіки Польща, представники місцевої влади, соціальних служб, вчителі, фахівці, що займаються питаннями реабілітації і відновлення а також особи з інвалідністю та опікуни дітей з інвалідністю.

Потреба удосконалювати інфраструктуру парків, еколого-просвітницьких стежок, запроваджувати нові підходи та концепції для повного розкриття реалізованих природоохоронних ініціатив маломобільним категоріям населення є прерогативою сучасного суспільства, адже ці групи вразливіші порівняно з іншими людьми.

Доступність паркової території та інфраструктури для осіб з інвалідністю – питання, яке гостро постає перед керівниками бюджетних установ як із фінансової точки зору, так і з точки зору практичного впровадження.

Війна, розв’язана російською федерацією, систематичні обстріли мирного населення, на жаль, тільки збільшують кількість людей, які постраждали від цього свавілля та зазнали різного роду уражень.

Тому кожен із учасників заходу долучився своїми знаннями та ідеями до розробки методів покращення доступності заповідних територій для людей з обмеженими фізичними можливостями, які будуть враховані при написанні методичних рекомендацій, що дозволять уніфікувати та систематизувати зусилля різних парків в цьому напрямі, підвищити доступність національних парків для осіб з обмеженими можливостями за рахунок впровадження розроблених пропозицій по всій Україні.

 

Новини

Рекреаційний благоустрій

В силу багатьох факторів як природніх так і антропогенних, інфраструктура призначена для туризму та відпочинку потребує постійної заміни та ремонту. Особливо це стосується ділянок, які відвідує велика кількість рекреантів. Так, було завершено ремонтні роботи на одному з найбільш відвідуваних маршрутів «До оглядового майданчика на г. Острий». Працівники парку завершили ремонт оглядового майданчика, відремонтували місце відпочинку […]

  • Рекреація та відпочинок

Презентацію найповнішого на сьогодні і першого в незалежній Україні видання творів Марка Черемшини “Райска Птиця”

У нашій Світлиці буйним квітом звучало слово Марка Черемшини, чудові розповіді-образки в яких кожен міг віднайти щось про себе і все це у виконанні чарівної і неповторної Іванни Стеф’юк. Дякуємо пані Іванні за чергові відвідини НПП Гуцульщина та Гуцульської світлиці, за імпрезу, яка захоплює з перших хвилин і яку не хочеться закінчувати. Було цікаво, затишно, […]

  • Рекреація та відпочинок

Пізнаємо Гуцульщину разом з НПП «Гуцульщина»

У науково-просвітницькому центрі Національний природний парк “Гуцульщина” побували учасники табору “Українці мандрують світом” БФ “Приятелі дітей”. Молодь дізналась про роботу національного парку, природу та біорізноманіття Косівщини в тематичних кімнатах центру, відчула самобутність Гуцульщини, відвідавши музейний простір Гуцульська Світлиця , а також познайомилась з нашими неповторними гуцуликами – в центрі гуцульського коня “Гуцулик”. Наше майбутнє в […]

  • Еколого-освітня діяльність