День Весняного Миколая

22 травня - свято Весняного Миколая, коли християни східного обряду вшановують пам'ять перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Барі.
Вже традиційно, в цей день, в еколого-просвітницькому центрі «Маєток Святого Миколая» Національного природного парку «Гуцульщина» для дітей, відвідувачів та всіх охочих організовуються різноманітні святкові дійства.
Розпочалося свято із вітальних слів до всіх присутніх директора НПП «Гуцульщина» Юрія Стефурака та Святого Миколая. Відвідувачі Маєтку мали змогу взяти участь у цікавому майстер-класі із виготовлення сирного коника, який проводила майстриня із Брустурів Марія Габорак та власноруч виготовити іграшку-оберіг «Ангел для воїна»; послухати вихованців вокальної студії при будинку культури та дозвілля Косівської міської ради – Вікторію Олійнич, Улянку та Іринку Лаврук (керівник Тетяна Бойчук); потрапити на екскурсію у будинок Святого Миколая, а також, безпосередньо з ним зустрітися та поспілкуватися.
 Не обійшлося і без веснянок та гаївок, які є традиційним для регіону Гуцульщини у після великодні дні. Діти із радістю брали участь у всіх забавах, а опісля смакували карпатським чаєм та солодощами.
Святкове дійство завершилося Молебнем до Матері Божої (Маївки), який очолив настоятель храмів Благовіщення Пресвятої Богородиці та Успіння Пресвятої Богородиці с. Пістинь митр. прот. Петро Дяків у співслужінні отця Анастасія із Херсонщини. Священики разом із усіма присутніми піднесли щирі молитви за Українську державу і наших воїнів-захисників, за перемогу над ворогом і настання в Україні справедливого миру.