Еколого-освітня стежка “По Дубині”

Традиційно прихід весни й тепла для працівників НПП "Гуцульщина" є часом активного благоустрою території та підготовки до прийдешнього рекреаційного сезону. Напередодні Міжнародного дня лісу, працівники відділу рекреації здійснили обстеження еколого-освітньої стежки "По Дубині".

Маршрут, протяжністю близько 4 км, розташований на території Старокутського ПНДВ НПП "Гуцульщина". Найбільш цікавою екостежка «По Дубині» є ранньою весною, адже в цей період вздовж маршруту квітують численні первоцвіти, зокрема і ті, що занесені до Червоної книги України - білоцвіт весняний та шафран Гейфеля.
З метою попередження знищення унікальної флори працівниками встановлено інформаційні таблички про заборону зривання первоцвітів.
Національний природний парк "Гуцульщина" запрошує на цвітіння перших весняних квітів. Неповторність, природна витонченість та краса, свіжий ковток повітря після довгої зими, невимовне естетичне задоволення - це все ви відчуєте опинившись серед безкрайної галявини первоцвітів.
Унікальні килими зіткані з білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, анемони дібровної, пролісків та інших весняних квітів можна спостерігати відвідашви еколого-освітню стежку "По Дубині".

Білоцвіт весняний та шафран Гейфеля, внесені до Червоної книги України, тому наполегливо просимо вас милуватись рослинами в природі і стриматись від спокуси зірвати їх для букета. Зривання первоцвітів занесених до Червоної книги України заборонено та карається Законом України.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи