Гуцульські коні

Гуцульські коні – це єдина місцева порода коней, яку розводять на території України. Цю породу виведено українцями Східних Карпат, яких називають гуцулами. Перші письмові згадки про породу були датовані 1603 р.

Дослідник Гуцульщини Станіслав Вінценз писав: Де гуцул, там і кінь… Не було б людини в горах, в чорних пущах і золотих великих полонинських шапках, якби не кінь…

Гуцули використовували цих універсальних коней для верхової їзди і як тяглових тварин. Коні цієї породи вирізняються великою витривалістю, спокійним норовом і обережністю – якостями, які є вкрай необхідними в горах. Гуцул і його кінь були нерозлучними все життя…

Сьогодні дана порода коней знаходиться під загрозою зникнення.

Багаторічна ініціатива парку щодо збереження, розведення та використання гуцульських коней у власному господарстві та кінному туризмі є актуальною і перспективною. Проектом організації території НПП «Гуцульщина» передбачено створення центру з розведення гуцульської породи коней та іпотерапії. На сьогодні в парку утримується 10 голів коней цієї породи, проводиться їх тренування, надаються послуги: уроки верхової їзди, катання верхи, оздоровча верхова їзда, катання в бричках. На даний час реалізовується проєкт: Створення центру гуцульського коня «Гуцулик», фінансований Франкфуртським зоологічним товариством. В найближчій перспективі даний центр має стати туристичним магнітом Косівщини.

Новини

Фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина”

Косівщина чудова і неповторна…розкажіть про неї свою історію. До Всесвітнього дня туризму Національний природний парк “Гуцульщина” оголошує фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина” Для кого: учнівська молодь 5-9 класів Термін проведення: 9-26 вересня 2024 р. Тематика: фото, які на думку автора відображають мальовничі, привабливі куточки Косівщини, відтворюють унікальність природних багатств, презентують Гуцульщини (архітектура, традиції, обрядовість, тощо). Вимоги: […]

  • Рекреація та відпочинок

Співпраці із Косівською громадою

В рамках співпраці із Косівською громадою, працівниками відділу рекреації розпочато знакування туристичного маршруту до скельного комплексу «Терношорська Лада». Маршрут знаковано зеленою маркою на білому фоні. Наступний етап робіт: встановлення вказівників напрямку руху та інформаційного стенду.  

  • Рекреація та відпочинок

Робочий візит

У рамках робочого візиту до Косова, НПП «Гуцульщину» відвідав начальника відділу туризму Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко. Зустріч відбулася у Науково-просвітницькому центрі Парку, який нині активно розвивається завдяки впровадженню різноманітних проектів, що фінансуються як державою, так і міжнародними донорами. Саме про проектну діяльність, як основу розвитку інфраструктури туризму в наш час, йшлося під час зустрічі. Також […]

  • Рекреація та відпочинок