Лебідь шипун

Лебідь шипун у весняній красі.

Присутністю лебедя шипуна на наших озерах і ставках вже нікого не здивуєш, але ще 50 років тому цей вид був рідкісним. Саме завдяки вжитим останні десятиліття природоохоронним заходам він став звичайним видом. Він внесений до охоронних списків Боннської і Бернської міжнародних конвенцій та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів.

На ставках, що вклинюються між територією Старокутського ПНДВ Національного природного парку «Гуцульщина» вже декілька років гніздиться пара лебедя шипуна, самець якої має незвичайне забарвлення голови та шиї, оздоблених червонуватим пір’ям, що дозволяє його ідентифікувати не тільки в місці гніздування, але й місцях вильоту на годівлю за межі парку.

Віктор Гавриленко, старший науковий співробітник НПП "Гуцульщина"

 

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність