Гору ще називають Стіжки або Сопка, 650 метрів над рівнем моря, розмежовує Косів з селами Город, Шешори і Пістинь. Із Зінякового верху найкраще відкривається неповторна панорама міста Косова, навколишніх Покутських і Буковинських гір та Покутських густозаселених долин. Більша частина гори вкрита лісом з місцевими корінними породами дерев – буком та подекуди смерекою і ялицею, а на більш освітлених вітровальних місцинах – явором, який через цінну породу і масове вирубування став в інших місцях уже рідкісним.
На горі Зіняків верх розташоване сірководневе джерело. Знаходиться воно на висоті близько 550 метрів над рівнем моря, в досить похмурій глибокій ущелині, в яку ніколи не заглядає сонячне проміння. Дебет води джерела сягає 11 літрів на годину. Вода має велику лікувальну цінність. Територія ділянки площею 5 гектарів, де знаходиться сірководневе джерело, є цінним природним утворенням.
Гора Зіняків Верх оповита легендами, за однією з яких і виводиться її назва. Зокрема, у легенді йдеться мова про косівського файного чоловіка Зіняка, який був дуже побожний і взявся виганяти щезника (злого духа), що сидів під скеленю на горі. Вдячні люди назвали гору, з якої Зіняк вигнав щезника, Зіняковим верхом, Зіняково. Із свяченої води, яку Зіняк виливав на скелю, щоб прогнати злого духа, тоненьким струменем задзюрчало джерельце. Але через те, що Зіняк забув заклясти: «Аби й духу твого тут не було!», то злого духу трохи лишилося у воді, і виходить він весь час на світ Божий сірководневим газом, який уже не шкодить людям, а тільки допомагає зцілюватися і набиратися богатирської сили. А сірководневе джерело, вода якого має і смак, і запах, що віддає сіркою, дотепер вірно служить людям.