Мідянка звичайна

Мідянка звичайна – один із неотруйних видів змій з широким ареалом. Плазун мешкає в різних наземних лісових, гірськолісових, лісостепових, степових біотопах і серед антропогенного ландшафту та поширений по всій території України. Люди нерідко плутають цього плазуна із гадюкою звичайною та вбивають. Тому чисельність цього виду незначна і його внесено до Червоної книги України зі статусом «вразливий».

Від гадюки звичайної вид чітко відрізняється відсутністю характерного зигзагопідбного темного малюнку, що проходить від голови до хвоста. Верхня сторона тіла здебільшого бурих відтінків. Рідше зустрічаються тварини сірого кольору. Вздовж спини проходять 4 штрихоподібні  темніші смуги з дрібними темно-бурими плямками. На голові та шиї характерний темний візерунок. Вид безпечний для людини, живиться мишоподібними ссавцями, ящірками, інколи пташенятами наземних пташок та крупними комахами.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність