Мідянка звичайна

Мідянка звичайна – один із неотруйних видів змій з широким ареалом. Плазун мешкає в різних наземних лісових, гірськолісових, лісостепових, степових біотопах і серед антропогенного ландшафту та поширений по всій території України. Люди нерідко плутають цього плазуна із гадюкою звичайною та вбивають. Тому чисельність цього виду незначна і його внесено до Червоної книги України зі статусом «вразливий».

Від гадюки звичайної вид чітко відрізняється відсутністю характерного зигзагопідбного темного малюнку, що проходить від голови до хвоста. Верхня сторона тіла здебільшого бурих відтінків. Рідше зустрічаються тварини сірого кольору. Вздовж спини проходять 4 штрихоподібні  темніші смуги з дрібними темно-бурими плямками. На голові та шиї характерний темний візерунок. Вид безпечний для людини, живиться мишоподібними ссавцями, ящірками, інколи пташенятами наземних пташок та крупними комахами.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи