Міжнародна співпраця

В рамках реалізації угоди про співпрацю між Надлісництвом Августов та Національним природним парком «Гуцульщина» щодо реалізації проєкту «Puszcza Augustowska i bartnictwo szansą na uratowanie ostatniej ostoi rodzimej pszczoły augustowskiej. LP- lasy pszczołom pszczoły lasom» українська делегація – заступник директора з наукової роботи Марія Пасайлюк, старший науковий співробітник Віктор Гавриленко, провідний інженер з охорони тваринного світу Василь Пецюк та провідний інженер відділу ГТЗ та ТО Сергій Пасайлюк з 20 по 27 липня з робочим візитом відвідали Республіку Польща.

Сторони обговорили деталі спільної проектної заявки по збереженню представників родини Справжніх бджіл на програму INTERREG NEXT Poland-Ukraine та можливості співпраці за іншими програмами та з іншими країнами, зокрема із учасниками литовської делегації, які теж брали участь у заходах. З метою ознайомлення колег із особливостями роботи Національного природного парку «Гуцульщина», грантову, природоохоронну, наукову, екоосвітню, рекреаційну активність та потенціал установи Марія Пасайлюк, продемонструвала презентацію про парк, а вся команда долучилася до обговорення деталей співпраці.

Працівники парку ознайомилися також із реалізованими Надлісництвом Августов проєктами по збереженню бджоли августовської та зубра європейського і взяли участь у конкурсі з виготовлення бортьових колод, де зайняли почесне друге місце. Також учасники заходу відвідали Вігерський народний парк та Надлісництво Глибокий Брод, де ознайомилися із результатами проєктів по відтворенню глушця, проекту із створення інтерактивного екоцентру та етнографічного музею.

Отриманий досвід стане в нагоді при написанні та реалізації міжнародних проектів, залученні коштів міжнародних фондів для природоохоронних ініціатив в НПП «Гуцульщина».