Міжнародна співпраця

В рамках угоди про співпрацю між Nadleśnictwo Augustów (Польща) та Національним природним парком «Гуцульщина» щодо реалізації проєкту «Puszcza Augustowska i bartnictwo szansą na uratowanie ostatniej ostoi rodzimej pszczoły augustowskiej. LP- lasy pszczołom pszczoły lasom», українська делегація у складі директора НПП «Гуцульщина» Юрія Стефурака, заступника директора — начальника відділу ГТЗ та ТО Романа Баранюка, начальника науково-дослідного відділу Олега Погрібного, начальника відділу рекреації Надії Копер з 10 по 16 березня з робочим візитом відвідали Республіку Польща.

Основною метою візиту була участь у заключній конференції проєкту, підбиття підсумків багаторічної роботи із збереження популяції диких бджіл, а також, напрацювання подальших шляхів співпраці, як і з польською стороною, так і з литовськими колегами, щодо збереження біорізноманіття.

Програма візиту буда дуже насиченою та цікавою. Окрім участі в конференції, українська делегація мала змогу відвідати природні резервати Nadleśnictwа Augustów, побачити кращі практики охорони природи в Nadleśnictwо Plaska, ознайомитися із досвідом відтворення глушця в Nadleśnictwо Gleboki Brod, побувати в музеях та інших рекреаційно-туристичних об’єктах Wigierskiego Parku Narodowego.

В останній день візиту, партнери проєкту з польської, литовської та української сторони, відкрили символічний «Міжнародний зруб дружби» та прогулялися набережною озера Necko.

Дякуємо польським партнерам за отриманий досвід, надіємося на подальшу співпрацю та щиро запрошуємо до Карпат!