Різноманітна у вишивці, але єдина за духом, Українська вишиванка в цей святковий день обʼєднала науковців наукових та природоохоронних установ різних регіонів України, представників органів влади та місцевого самоврядування, а також громадськості (загалом 57 осіб) в Національному природному парку "Гуцульщина", де пройшов перший день роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Природоохоронні території Карпат: виклики та перспективи сталого розвитку», яка проводиться в рамках реалізації проекту «MoRe4Nature - Розширення можливостей громадян у спільному забезпеченні відповідності екологічним вимогам через моніторинг, звітування та дії» програми досліджень та іновацій Європейського Союзу «Горизонт Європа» за грантовою угодою № 101133983 та з нагоди 23-ї річниці створення Національного природного парку «Гуцульщина».
Конференція організована Національним природним парком «Гуцульщина» спільно з Національним екологічним центром України за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор НПП «Гуцульщина» Юрій Стефурак; священник, протоієрей храму Успіня Пресвятої Богородиці с. Старий Косів, начальник рекреаційно-виховного відділу, еколого-просвітницького центру «Маєток Святого Миколая» Василь Павлюк; директор Департаменту природно-заповідного фонду Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Едгар Токар; голова Косівської районної державної адміністрації-начальник районної військової адміністрації Василь Жмендак; голова Косівської районної ради Ганна Думітрак; голова Косівської міської ради Юрій Плосконос; кандидат геологогічних наук, старший дослідник, заступник директора Інституту геологічних наук Національної академії наук України, голова Національного екологічного центру України, національний координатор Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Руслан Гаврилюк. Учасників конференції також вітали керівники національних природних парків "Вижницький" - Галина Марчук та "Деснянсько-Старогутський" - Сергій Кубраков та представники Національного природного парку "Бойківщина".
З пленарними доповідями виступили: Юрій Стефурак (Про підсумки діяльності НПП «Гуцульщина» у 2022-2024 рр.: виклики та перспективи розвитку), Олег Погрібний, к. с.-г. н., начальник науково-дослідного відділу НПП «Гуцульщина» ( МОRE4NATURE громадянська наука в контексті запобігання вирубок лісів,Ю збереження біорізноманіття та зменшення забруднення повітря), Руслан Гаврилюк (Виклики зеленого відновлення України), Микола Рибак, директор Карпатського біосферного заповідника (Діяльність Карпатського біосферного заповідника виклики і звершення), Микола Чернявський, к. с.-г. н., с.н.с., доцент Національного лісотехнічного університету України (Оцінка обізнаності нвселення щодо реформи лісового господарства в Карпатському регіоні України), Федір Гамор - д.б.н., професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника (Щодо впливу наукової діяльності Карпатського біосферного заповідника на розвиток регіональної економіки та державної політики у сфері збереження навколишнього природнього середовища).
На пленарних засіданнях та в ході роботи секцій «Збереження біорізноманіття», «Виклики в управлінні природоохоронними територіями Карпатського регіону», «Запобігання вирубуванню лісів», «Освіта для сталого розвитку» детально розглянуто природоохоронні, рекреаційні та екоосвітні аспекти сталого розвитку Українських Карпат, проблеми запобігання вирубці лісів, проблеми збереження ландшафтного й біологічного різноманіття, дослідження та охорона об’єктів історико-археолого-культурної спадщини Карпат, роль природно-заповідних об’єктів у збалансованому розвитку гірських територіальних громад, ГІС-технології на природно-заповідних територіях.
На конференції презентовано й обговорено 36 доповідей та повідомлень.
Опубліковано збірник матеріалів, загальним обсягом 238 сторінок.
На підставі заслуханих доповідей та проведених дискусій учасники конференції схвалили резолюцію, яка включає 13 пунктів щодо побажань, рекомендацій і пропозицій покращення та вдосконалення природоохоронної діяльності.
Учасники конференції висловлюють вдячність колективу Національного природного парку «Гуцульщина» за багаторічну наполегливу працю зі збереження та вивчення природних екосистем, сприяння міжнародній співпраці та побажали успіхів, нових досягнень і звершень на природоохоронній ниві.
На завершення першого дня конференції директор НПП "Гуцульщина" висловив безмежну вдячність Господу Богу і Збройним Силам України за можливість в безпеці проводити подібні заходи, а також всім учасникам конференції за безпосередню участь і активну роботу.