Моніторинг фонових видів птахів

З 2023 року НПП «Гуцульщина» за підтримки Франкфуртського зоологічного товариство у співпраці з Європейською Радою з обліків птахів (European Bird Census Council) долучилися до загально-європейського моніторингу фонових видів птахів. Його проводять на території всієї Європи вже багато років, і результатом є важливі дані про склад пташиного населення. Моніторинг фонових видів птахів – важлива складова тривалих досліджень тваринного світу. Його проводять з року в рік на одному й тому ж маршруті двічі на сезон – на початку травня та на початку червня. Отримані дані дають змогу порівняти якісний та певною мірою кількісний склад птахів з року в рік. За сучасних умов розвитку інформаційних технологій на місці обліки використовуються акустичні ресивери. Проведення обліків доволі просте – двічі на сезон на закладеному заздалегідь маршруті проводяться 5-тихвилинні спостереження в 5 точках.

Звукові записи з ресиверів будуть передаватися Франкфуртському зоологічному товариству для розшифровки та ідентифікації видів.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи