16 травня в Національному природному парку «Гуцульщина» продовжила роботу міжнародна науково-практична конференція «Природоохоронні території Карпат: виклики та перспективи сталого розвитку».
Сьогодні учасники конференції прийняли участь в роботі воркшопу «Ворожа стіна» та шляхи її подолання. Під час роботи було детально спроектовано найнегативніші сценарії знищення лісів та шляхи їх подолання, а особливо було запропоновано дієві методи щодо недопущення виникнення таких загроз.
Даний воркшоп відбувався згідно плану та завдань виконання міжнародного проекту «MoRe4Nature - Розширення можливостей громадян у спільному забезпеченні відповідності екологічним вимогам через моніторинг, звітування та дії», який реалізується Національним екологічним центром України.
Такий метод роботи передбачений європейською практикою громадської науки щодо зацікавлення громадян активно приймати участь в формуванні спільного бачення та позитивного мислення в напряму збереження лісів, запобігання їх вирубуванню, збереженню біорізноманіття тощо.
В другій половині дня учасники конференції відвідали Науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина», ознайомилися з роботою лабораторій екологічного моніторингу та мікологічною - з виконанням теми «Збереження рідкісних видів макроміцетів», а також з результатами уже реалізованих проектів парку та відвідали тематичні кімнати природи.
Також учасники конференції відвідали центр гуцульської породи коней «Гуцулик», реалізований за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства. Мали змогу попестити, погодувати гуцульських коней, а найсміливіші мали змогу покататися верхи. На завершення конференції гостей парку ознайомили з особливостями ландшафтного різноманіття та неповторної краси Покутських Карпат на оглядовому майданчику в с. Снідавка хр. Буковець Ріцький.