Наукові експедиції

У другій декаді вересня на території НПП «Гуцульщина» тривало вивчення осіннього видового різноманіття грибів спільно з науковцями з Інституту ботаніки ім. Холодного (проф., д.б.н. Гелюта В. П. та д. б. н., ст. н. с. Придюк М. П.).
Дослідження проводили в урочищах: Каменистий (м. Косів), Сиглин (с. Космач), Терношорська Лада (с. Снідавка) та Лебедин (с. Шешори).
Під час наукових експедицій відмічено багате видове різноманіття грибів та зареєстровано рідкісні види, що включені до Червоної книги України. Герицій коралоподібний зафіксовано в ур. Каменистий та Лебедин, моховик паразитичний – ур. Сиглин, боровик дівочий, боровик королівський, боровик псевдокоролівський – ур. Лебедин.
Бліда поганка
Боровик дівочий (ЧКУ)
Боровик королівський (ЧКУ)
Вовнянка рожева
Гельвела еластична
Герицій коралоподібний (ЧКУ)
Гнойовичок мерехтливий
Літні опеньки
Моховик паразитичний
Мухомор білий
Павутинник шафрановий
Псевдодощовик звичайний
Сімейство мухомора королівського

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність