Наукові експедиції

У другій декаді вересня на території НПП «Гуцульщина» тривало вивчення осіннього видового різноманіття грибів спільно з науковцями з Інституту ботаніки ім. Холодного (проф., д.б.н. Гелюта В. П. та д. б. н., ст. н. с. Придюк М. П.).
Дослідження проводили в урочищах: Каменистий (м. Косів), Сиглин (с. Космач), Терношорська Лада (с. Снідавка) та Лебедин (с. Шешори).
Під час наукових експедицій відмічено багате видове різноманіття грибів та зареєстровано рідкісні види, що включені до Червоної книги України. Герицій коралоподібний зафіксовано в ур. Каменистий та Лебедин, моховик паразитичний – ур. Сиглин, боровик дівочий, боровик королівський, боровик псевдокоролівський – ур. Лебедин.
Бліда поганка
Боровик дівочий (ЧКУ)
Боровик королівський (ЧКУ)
Вовнянка рожева
Гельвела еластична
Герицій коралоподібний (ЧКУ)
Гнойовичок мерехтливий
Літні опеньки
Моховик паразитичний
Мухомор білий
Павутинник шафрановий
Псевдодощовик звичайний
Сімейство мухомора королівського

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи