Осінні обстеження території національного парку дозволяють моніторити вплив клімату, температурного режиму на біологічні системи, зокрема на терміни, інтенсивність цвітіння і плодоношення рослин і грибів, пожовтіння і опадання хвої і листя дерев.
У дубинах у рівнинній частині парку у першій декаді жовтня спостерігалося завершення цвітіння пізньоквітучих видів рослин, активне плодоношення макроміцетів. Пожовтіння листя, характерного для жовтня, не спостерігалося, лише окремі екземпляри безщитника жіночого змінили забарвлення.
У бучинах у жовтні також осінні зміни ще не помітні, продовжують цвітіння тирлич ваточниковидний, шавлія клейка, глуха кропива крапчаста. Повторно цвіте інвазивний вид – стенактис однорічний, плодоносить лунарія оживаюча.
Протягом жовтня у низькогірній частині парку трапляються «червонокнижні» земноводні – жаба прудка і саламандра плямиста. Пожовтіння листя і опадання починається у бучинах лише наприкінці третьої декади жовтня.
У середньогір’ї вище 1000м н.р.м. осінні зміни у середині жовтня помітні не всюди. У смерекових пралісах вегетація триває, лише поодинокі представники папоротеподібних починають жовтіти, решта рослин продовжують вегетацію як у літній період.
На кам’янистих розсипах Грегота зміна сезону більш помітна. Сосна кедрова європейська активно скидає жовту хвою, у чорниці опало листя, а береза повністю змінила колір.
На полонині Ріжі на узліссі виявлено нове місцезнаходження рідкісного їстівного гриба – катателазми царської. Плодоношення окремих видів, зокрема мухомора червоного, вражає інтенсивністю. При перевірці синичників виявлено соню лісову, що рідко селиться у середньогір’ї далеко від людських осель, тваринку обліковано і повернуто у кубло.