Програма «Відтворення тису ягідного» спільно з шкільним ПНДВ

Яке це червоне дерево?
Мова йде про тис ягідний. Це дерево, якому характерна червона деревина і яке здатне прожити кілька тисяч років. Але, щоб виростити дерево-довгожитель, необхідно якомога більше дізнатися інформації про це. Так от, декілька років тому учасники шкільного природоохоронного науково-дослідного відділення Шешорської гімназії ім. В. Чорновола долучились до ініціативи працівників НПП «Гуцульщина» щодо спільної реалізації програми «Відтворення тису ягідного».
В тому році учні заклали на стратифікацію попередньо зібране насіння тису. І на днях здійснили наступний крок – висіяли насіння у шкілку.
Проте для експерименту на частині шкілки висіяли стратифіковане насіння, а на іншій ділянці – свіжозібране. А ще такі ж дві ділянки заклали в лісовому масиві. Тож з часом учні зможуть дослідити які умови для тису ягідного є більш сприятливими – підготовлений грунт чи природні умови.
Знаковою подією став і той момент, що розпочинали це дослідження старшокласники, але продовжувати будуть учні 6 класу, які лиш розпочинають свою діяльність у шкільному ПНДВ.

Новини

Літнє дозвілля

Спекотний літній день… Косівщина вкотре вітає гостей. Так до НПП “Гуцульщина” завітали школярі та педагоги з Київщини. Для них екоосвітянами було проведено освітньо-пізнавальну екскурсію з акцентом на природні та культурні надбання нашого краю. Гості ознайомились з виставковими експозиціями кімнат природи та музейно- креативного простору “Гуцульська світлиця”. Також відвідали центр гуцульського коня “Гуцулик”. Особливий захват і […]

  • Еколого-освітня діяльність

«Веселі канікули з Богом» в НПП «Гуцульщина»

Сьогодні в НПП “Гуцульщина” гостювали діти християнського табору “Веселі канікули з Богом” парафії Пресвятої Трійці, смт. Кути. Спочатку для юних візитерів працівники відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели екскурсію екостежкою “До оглядового майданчика на г. Острий”.

  • Еколого-освітня діяльність

Аномальна спека

На Передкарпатті за середніми багаторічними спостереженнями у липні, найтеплішому місяці року буває до 13 днів із середньодобовими температурами повітря в межах від 20 до 25°С, а понад 25°С малоймовірно. Цьогоріч температура повітря у липні б’є всі рекорди, це вже вдруге за останні чотири роки. Подібна ситуація відмічена у липні 2021 року. Найцікавіше те, що така […]

  • Наукова діяльність