Робоча зустріч щодо розробки проєкту території НПП “Гуцульщина”

17 березня 2023 року відбулася робоча зустріч «Розробка проєкту організації території Національного природного парку «Гуцульщина» із зацікавленими сторонами та громадськістю, яку організував національний природний парк «Гуцульщина» за підтримки Support to Nature Protected Areas in Ukraine та Франкфуртське зоологічне товариство в Україні / FZS Ukraine.
В зустрічі взяли участь представники влади, культури, громадських організацій, духовенства, УТМР, Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України», НПП «Гуцульщина» та Франкфуртського зоологічного товариства в Україні / FZS Ukraine.
Зустріч пройшла в неформальній формі.
Василь Мочан (заступник керівника Української Карпатської програми) та Анна Куземко (науковий експерт із планування управління) розповіли: що таке проєкт організації території, для чого він потрібен, як буде відбуватися процес розробки проєкту та про першу фазу розробки проєкту.
Учасники зустрічі взяли активну участь в обговоренні початкового етапу розробки Проєкту організації території Парку. Це важливий управлінський документ – своєрідна «дорожня карта» на довгострокову перспективу.
В результаті визначено головні цінності території, переваги розвитку парку в контексті сталого розвитку Косівщини, намічені наступні кроки роботи.
Такі робочі наради мають позитивний ефект, оскільки є відкритими для громадськості. Це тільки перша зустріч.
Сподіваємося у подальшому на плідну співпрацю.
Ця робота реалізовується в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується німецьким урядом через Банк розвитку KfW, а також проєкту «Збереження Карпатських пралісів», що фінансується німецьким урядом в рамках Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) німецького Міністерства охорони довкілля. Обидва проєкти реалізовуються спільно з Франкфуртським зоологічним товариством.