Складність
Протяжність
Тривалість
Прокурава
Стежка бере початок від центральної дороги села Прокурава (участок Заріччя), відомого своєю колоритною культурою та неповторної краси природою. Прокурава є добрим сусідом писанкового Космача (одне з найбільших сіл України) та курортного с. Шешори. Село має надзвичайно багатий рекреаційний потенціал: тут розлогі хребти, вершини, кожен з прадавньою історією, численні джерела гірських мінеральних вод. Тут живуть талановиті та творчі люди.
Велич лісу
Польовою стежиною, маршрут пролягає до лісу. Навколишня територія – це невимовно красиві ландшафти з багатою флорою і фауною. Статні смереково – букові ліси є доброю домівкою для тварин, птахів, комах. На початку лісового масиву та вздовж маршруту облаштовано три місця відпочинку з альтанками, встановлено вказівники та інформаційні стенди.
Хребет Брусний
Далі маршрут пролягає вздовж красивого гірського потоку Нижній Брусний, який супроводжує мандруючих до вершини хребта.
Брусний – гірський хребет у Покутсько-Буковинських Карпатах, висотою до 950 м. Простягається з північного заходу на південний схід, між річками Пістинька і Річка (притока Рибниці). Північно-східні схили розчленовані притоками Пістиньки, південно-західні – пологі, слабо розчленовані, густозаселені (села Брустури та Річка). Хребет складається з пісковиків та сланців. Вкритий лісами.
З вершини Брусного відкриваються чудові краєвиди прилеглих сіл: Снідавки, Брустурів, Шепота, Космача, Шешорів та Прокурави, а вдалині видніються силуети навколишніх хребтів і вершини гір.
Камінь Довбуша
Зійшовши з Брусного, прямуємо стежкою через смерековий ліс до геологічної пам’ятки природи – каменя Олекси Довбуша. Це велика брила приблизно 15 м заввишки та декілька менших каменів. На великому камені є заглибини, які нагадуюють людську стопу. За легендою це відбиток стопи Довбуша. Вважається, що давні поселення були якраз на хр. Брусному, бо долину р. Пістиньки, де нині розташовані села, часто затоплювало, а камінь скоріш за все використовували в сакральних цілях. До каменя Довбуша можна дістатися як траверсом з хребта, так і від першої альтанки, звернувши на стежку ліворуч. При цьому спуск з хребта є досить складним в аспекті не можливості суцільного знакування маршруту, оскільки лісові ділянки чергуються із трав’яними гірськими луками. Тому спускатися з хребта до каменя Довбуша радимо із наявним треком маршруту.
За переказами, Олекса Довбуш переховувався з опришками у навколишній місцевості, зокрема, під хребтом Брусний, на місці де знаходиться величезне каміння. Найбільший серед каменів служив для опришків місцем схову, перебування, перепочинку, а два менші камені, що стоять осторонь – вартові спокою втомлених месників.
– відвідувати туристичні маршрути та екологічні стежки;
– активно відпочивати у відведених для цього місцях;
– фотографувати та спостерігати за природою;
– ставити намети, облаштовувати туристичний табір, розпалювати вогнище у спеціально об лаштованих для цього місцях;
– рибалити, збирати гриби та ягоди в дозволений період і місцях;
– знайомитися з місцевим побутом, традиціями, історією та природними особливостями.
Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.
Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.
Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.
Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.
Тримайтесь на безпечній відстані від урвищ.
Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.
Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.