Триває реалізація проєкту «Україна – Національний природний парк «Гуцульщина»

Співпраця із  Фондом «Пуща Ромінська» (керівник Яромір Краєвський/ Jaromir Krajewski) в рамках програми «Ми підтримуємо Україну - осінній набір 2023» за фінансування Фонду «Освіта для демократії» та Польсько-Американської Фундації Свободи.

У Національному природному парку «Гуцульщина» триває реалізація проєкту «Україна – Національний природний парк «Гуцульщина»: неформальна освіта з акцентом на місцеві природні та культурні ресурси, що реалізується у співпраці із Фондом «Пуща Ромінська» (керівник Яромір Краєвський/ Jaromir Krajewski) в рамках програми «Ми підтримуємо Україну - осінній набір 2023» за фінансування Фонду «Освіта для демократії» та Польсько-Американської Фундації Свободи.

Сьогодні, в рамках проєкту, відбулися заняття «Гуцульський кінь» для учнів Старокосівського ліцею. В рамках заняття діти дізналися цікаву інформацію про коней гуцульської породи, особливості їх утримання та використання, вчилися визначати вік коня, дізналися, як виготовляли воза і з яких частин він складається, почули та побачили давнє гуцульське сідло – тарницю. Також дітям було цікаво почути який зв'язок між розміром залізничної колії та використанням коней, навіщо брати у коней кров і чим їх можна годувати, а чим – заборонено чи небажано. Насамкінець учні зробили фото на пам'ять у фотозоні, присвяченій тематиці гуцульського коня, почули українські пісні, де згадуються коні.

Атмосфера заходу була веселою і невимушеною, всі відволіклися від тривожних думок та отримали масу позитивних емоцій і з нетерпінням очікують на наступні заняття в рамках проєкту.

Відзначимо, що демонстрація та використання тематичних експонатів, макетів, гучномовця є можливим завдяки реалізації проєкту та співпраці із Фондом «Пуща Ромінська».

Координатор проєкту Марія ПАСАЙЛЮК

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи