Великодні приготування

Пасхи обрядовість і традиції добре збережені на Гуцульщині. Світлому святу Христового Воскресіння передує Вербна, а на Гуцульщині, кажуть Бечкова неділя. Цього дня у церкві освячуються вербові гілки.
У нашій Світлиці, ми зібрали газдинь та дівчат для складання вербового букету. З давніх-давен це була винятково жіноча справа, адже верба є символом жіночності, плодючості та материнства.
Традиційно, вербові гілки декорували квітами, самшитом, сухоцвітом, барвистими стрічками. Тепер же до традиційного оздоблення може додаватись сучасний декор, зокрема декоровані галузки, пір'я, різноманітні великодні композиції. Освяченні вербові букети зберігаються у будинку до наступного року.
За складанням нашого букета поговорили ще про традицію "кукуців". Біля пасхальної тижня, а саме у чистий четвер, на Гуцульщині діти ходили біля кукуці. "Кукуці – це булочки, які дають дітям за простибі, тобто за померші душі, за здоров'я курей, худоби, по-різному. У різних селах Косівщини цей звичай ще називали "вогники", "гріти діда", "живники".
З розповіді нашої гості:
"Ми вставали рано, щоб оббігти всіх і вже перед восьмою годиною в хаті могло бути десятеро дітей. Ходити в кукуці до обіду. Все вперемішку - і дівчата, і хлопці. коли виходять з хати – "Буйте здорові" і йдуть далі.
Ходити в кукуці і донині, дітей пригощають як традиційною випічкою так і сладами.