Екоосвітяни НПП «Гуцульщина спільно з учасниками Шешорського шкільного природоохоронного віділення вирушили на екскурсію еколого-освітньою стежкою «По Дубині».
Маршрут стежки пролягає вздовж розлогого дубового лісу, заповідних урочищ, бучин, барвінкових галявин. Особливістю цієї екостежки в цю пору є масові цвітіння першоцвітів і саме їм була присвячена тематика екскурсії.
Ці тендітні квіти перші прокидаються від зимового сну, даруючи нам перші барви та весняні аромати. Окрім краси вони відіграють важливу роль в екосистемі.
Важливо досліджувати та вміти відрізняти ці квіти, адже багато з них є рідкісними та зникаючими.
Дорогою стежки нам зустрілись: анемона дібровна, печіночниця, калюжниця, примула, фіалка. «Фаворитом» наших екскурсантів став – білоцвіт весняний.
Окрім того, що діти помилувались цією красою, їм було цікаво дослідити найважливіші прикмети квітів (колір, розмір, форму пелюсток), дізнатись про унікальні властивості першоцвітів та зрозуміти навіщо квітам потрібні комахи та чому більшість першоцвітів мають похилу до низу форму пелюсток.
Наступним об’ єктом нашої екскурсії став науково-дослідний розсадник лісоутворюючих дерев та кущів НПП «Гуцульщина», де діти на власні очі побачили ті грядки і плантації звідки береться посадковий матеріал.
Впродовж багатьох років, доброю та дбайливою господинею нашого розсадника є Любов Дмитрівна Любов Лукань, яка розповіла дітям, як правильно висаджувати та доглядати за деревами, показала всю видову різноманітність, яка вирощена на території, розповіла про тонкощі вирощування хвойних порід .
На Пасіці Святого Миколая серед барвистих вуликів різної форми вже активно вирує бджолине життя. Тепер ми точно знаємо, що першоцвіти Дубини, якими ми нині милувались в надійних «бджолиних лапках».
Щиро радіємо, що завдяки нашим добрим партнерам Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine вдалось провести таку цікаву екскурсію для наших юних природолюбів.
Шешорська гімназія імені Вʼячеслава Чорновола щиро дякуємо за багаторічну співпрацю.