Весняні спостереження

На календарі весна, середина березня, температура піднімається до +160С. Активно цвітуть перші весняні квіти, сонячно, але холодний вітер ще нагадує, що зима пішла якось дуже швидко, навіть не вступивши у свої права.

  • Первоцвіт весняний перейшов у масове цвітіння, у бучинах і дубинах квітує медунка лікарська, частинками неба видніються квіти печіночниці звичайної.
  • Білоцвіт весняний і підсніжник білосніжний утворюють кремово-білі килими на луках і у лісах, а шафрани забарвлюють полонини, луки і сади у бузковий колір, рідше трапляються у лісах.
  • Ведуться популяційні дослідження шафрана Гейфеля і підсніжника білосніжного.
  • У меандрах потоку Цуханів заповідних дібров Старокутського ПНДВ де-не-де розквітають калюжниці серед густої облямівки білоцвіту.
  • На схилах Голиці у бучинах починають цвісти типові весняні види – зубниця залозиста, ряст порожнистий, анемона дібровна, переліска багаторічна, підбіл звичайний.
  • У «червонокнижної» жаби прудкої вже настав шлюбний період, тепло і волога сприяють появі перших весняних макроміцетів, зокрема саркосцифи яскраво-червоної.

Марія Томич, завідувач лабораторії екологічного моніторингу

Стелла Фокшей, заступник начальника науково-дослідного відділу

Зоряна Гостюк, науковий співробітник

 

Білоцвіт весняний (ЧКУ) під пологом дуба червоного
Вимірювання підсніжника білосніжного (ЧКУ)
Вимірювання підсніжника білосніжного (ЧКУ)
Меандри потоку Цуханів з білоцвітом
Жаба прудка (ЧКУ)
Калюжниця болотна
Печіночниця звичайна
Ряст порожнистий
Саркосцифа яскраво-червона
Шафран Гейфеля у Старокутському ПНДВ
Підбіл звичайний
Популяційні дослідження шафрану Гейфеля (ЧКУ)

Новини

Реалізація проєкту «Україна: національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями», що реалізується у співпраці із Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (керівник Яромір Краєвський/Jaromir Krajewski)

У Національному природному парку «Гуцульщина» триває реалізація проєкту «Україна: національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями», що реалізується у співпраці із Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (керівник Яромір Краєвський/Jaromir Krajewski). Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». В рамках проєкту тривають ремонтні роботи […]

  • Наукова діяльність

Реалізація меду

Національний природний парк “Гуцульщина” реалізує екологічно чистий та смачний мед з власної пасіки Святого Миколая. Пасіка розташована в с. Кобаки, поруч з науково-дослідним розсадником та лісом. Для бджіл тут справжній рай, тому наш пасічник збирає найсмачніший мед… Подбайте про своє здоров’я та встигніть придбати для себе баночку запашного, корисного та смачного меду. Замовити можна за […]

  • Новини установи

Захід присвячентй до Дня Весняного Миколая

9 травня – в Маєтку Святого Миколая НПП «Гуцульщина» відбулися заходи, присвячені Дню Весняного Миколая, коли християни східного обряду вшановують пам’ять перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Барі. Святкове дійство розпочалося із молебню до Матері Божої з пасхальними особливостями, який очолив настоятель храмів Благовіщення Пресвятої Богородиці та Успіння Пресвятої Богородиці с. Пістинь […]

  • Рекреація та відпочинок