Висадили сіянці сосни кедрової європейської

Збереження та відтворення біологічного різноманіття Карпат є однією з основних завдань сьогодення для всіх природоохоронних територій України.

З нагоди 21 річниці створення НПП «Гуцульщина» працівники Парку спільно з працівниками Філії «Кутське лісове господарство» здійснили посадку сіянців сосни кедрової європейської на території Космацького лісництва.

Захід розпочали із спільної молитви. Біля каплички на полонині Мунчели відбувся Молебень до Матері Божої (Маївка). Відправу служили отець Василь Павлюк та отець Василь Кіфор, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла с. Космач. Відтак, на скельних розсипах V категорії г. Пожеретул, в кв. 26 вид. 24, на висоті понад 1300 м н.р.м., в найоптимальніших умовах росту сосни кедрової європейської, висадили рослини.

Сосна кедрова європейська Pinus cembra L. Це деревний вид, відноситься до родини Соснові Pinaceae L. секції Кедрові сосни Cembrae Spach.. Природній ареал сосни кедрової європейської – Альпи та Карпати. На території України природно зростає в Карпатах у висотному діапазоні 900-1600 м н.р м. Включений до списку видів Червоної книги України. На території НПП «Гуцульщина» природно росте в околицях г. Лисина Космацька (21 кв. Космацького лісництва), а також росте в штучних насадженнях в околицях г. Грегіт (29 кв. Космацького лісництва), де інтенсивно плодоносить, а під його пологом зафіксовано велику кількість підросту. Саме на цій ділянці в 2015 році було закладено ППП №6 та заготовлено насіння, з якого вирощено дані сіянці. В цілому цей вид приурочений до скельних розсипів ІІІ-V категорій ямненського пісковика на яких росте ще з часів плейстоцену, а тому в Карпатах є реліктом минулої геологічної епохи.

Під час висадки рослин науковцями парку було здійснено заміри біолого-морфологічних показників сіянців, та промарковано місця висадки з метою здійснення довготривалих спостережень за ростом рослин.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи