Захід присвячентй до Дня Весняного Миколая

9 травня – в Маєтку Святого Миколая НПП «Гуцульщина» відбулися заходи, присвячені Дню Весняного Миколая, коли християни східного обряду вшановують пам’ять перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Барі.

Святкове дійство розпочалося із молебню до Матері Божої з пасхальними особливостями, який очолив настоятель храмів Благовіщення Пресвятої Богородиці та Успіння Пресвятої Богородиці с. Пістинь митр. прот. Петро Дяків. Усі присутні піднесли щирі молитви за Українську державу і наших воїнів-захисників, за перемогу над ворогом і настання в Україні справедливого миру.

Далі, свої таланти представили вихованці вокальної студії Будинку культури та дозвілля Косівської міської ради – Ванесса Готич, Анастасія Гордій, Маргаріта Копильців, Софія Грималюк та Анастасія Матійчак (керівник Тетяна Бойчук).

В програмі прозвучали великодні гаївки, патріотичні пісні, вокальні твори, присвячені прийдешньому Дню матері, а також пісня про Миколая. Учасники культурно-мистецької програми отримали подарунки від Миколая.

Після цього діти взяли участь у захоплюючому майстер-класі із виготовлення великодньої писанки.

Також, в цей день не обійшлося без великодніх ігор та забав, які є традиційним для регіону Гуцульщини, особливо в дні Світлого тижня. І діти, і дорослі співали пасхальних гаївок та охоче брали участь у різноманітних забавах.

На завершення святкових заходів відбулося пригощання всіх присутніх карпатським чаєм із цілющих трав та традиційними гуцульськими солодощами.

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи