Закладання постійної пробної площі

Чим все-таки займаються науковці у національному природному парку: працюють за комп’ютерами, обробляють якісь дані?
Але хто ж для них інформацію збирає?
Спочатку треба опрацювати методики, обрати об’єкти вивчення, далі - зібрати польові дані, а потім їх опрацювати і внести до літопису природи… Тому дослідники лісами бродять, по скелях лазять, щось вимірюють, малюють, записують…. Так виглядає пересічному спостерігачеві закладання постійної пробної площі в урочищі «Каменець».
На території НПП «Гуцульщина» є наскельні (хазмофітні) угруповання букових лісів з домінуванням у травостої листовика сколопендрового. Вони включені до Зеленої книги України (тобто є рідкісними), їх необхідно вивчати та оберігати.
У вересні 2023 року науковий відділ продовжив багаторічну роботу із закладання постійних пробних площ у межах рідкісних угруповань. Брали участь у цій роботі спритні й відважні, оскільки кут нахилу поверхні на ППП-14 часто був більшим 450, а скелі з реліктовою папороттю взагалі прямовисні. Про мертву деревину на схилах і у руслі потоку краще і не згадувати, тільки встигай долати перешкоди, тримати рівновагу на слизькому камінні і при цьому ще і працювати. Над закладанням особливої пробної площі стрічковидної форми у каньйоні потоку Каменець три дні працював практично весь науковий відділ за підтримки відділу охорони природних екосистем, робота завершена успішно, моніторинг розпочато!

Постійна пробна площа – це ділянка, призначена для досліджень і спостережень за різними компонентами природних комплексів.

Листовик сколопендровий, соруси на зворотньому боці листка
ППП-14

Новини

Фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина”

Косівщина чудова і неповторна…розкажіть про неї свою історію. До Всесвітнього дня туризму Національний природний парк “Гуцульщина” оголошує фотоконкурс “Моя мальовнича Косівщина” Для кого: учнівська молодь 5-9 класів Термін проведення: 9-26 вересня 2024 р. Тематика: фото, які на думку автора відображають мальовничі, привабливі куточки Косівщини, відтворюють унікальність природних багатств, презентують Гуцульщини (архітектура, традиції, обрядовість, тощо). Вимоги: […]

  • Рекреація та відпочинок

Співпраці із Косівською громадою

В рамках співпраці із Косівською громадою, працівниками відділу рекреації розпочато знакування туристичного маршруту до скельного комплексу «Терношорська Лада». Маршрут знаковано зеленою маркою на білому фоні. Наступний етап робіт: встановлення вказівників напрямку руху та інформаційного стенду.  

  • Рекреація та відпочинок

Робочий візит

У рамках робочого візиту до Косова, НПП «Гуцульщину» відвідав начальника відділу туризму Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко. Зустріч відбулася у Науково-просвітницькому центрі Парку, який нині активно розвивається завдяки впровадженню різноманітних проектів, що фінансуються як державою, так і міжнародними донорами. Саме про проектну діяльність, як основу розвитку інфраструктури туризму в наш час, йшлося під час зустрічі. Також […]

  • Рекреація та відпочинок