Закладання постійної пробної площі

Чим все-таки займаються науковці у національному природному парку: працюють за комп’ютерами, обробляють якісь дані?
Але хто ж для них інформацію збирає?
Спочатку треба опрацювати методики, обрати об’єкти вивчення, далі - зібрати польові дані, а потім їх опрацювати і внести до літопису природи… Тому дослідники лісами бродять, по скелях лазять, щось вимірюють, малюють, записують…. Так виглядає пересічному спостерігачеві закладання постійної пробної площі в урочищі «Каменець».
На території НПП «Гуцульщина» є наскельні (хазмофітні) угруповання букових лісів з домінуванням у травостої листовика сколопендрового. Вони включені до Зеленої книги України (тобто є рідкісними), їх необхідно вивчати та оберігати.
У вересні 2023 року науковий відділ продовжив багаторічну роботу із закладання постійних пробних площ у межах рідкісних угруповань. Брали участь у цій роботі спритні й відважні, оскільки кут нахилу поверхні на ППП-14 часто був більшим 450, а скелі з реліктовою папороттю взагалі прямовисні. Про мертву деревину на схилах і у руслі потоку краще і не згадувати, тільки встигай долати перешкоди, тримати рівновагу на слизькому камінні і при цьому ще і працювати. Над закладанням особливої пробної площі стрічковидної форми у каньйоні потоку Каменець три дні працював практично весь науковий відділ за підтримки відділу охорони природних екосистем, робота завершена успішно, моніторинг розпочато!

Постійна пробна площа – це ділянка, призначена для досліджень і спостережень за різними компонентами природних комплексів.

Листовик сколопендровий, соруси на зворотньому боці листка
ППП-14

Новини

Обстеження синичників

18 травня науковці НПП «Гуцульщина» здійснили чергову перевірку синичників у середньогірній частині парку під гору Грегіт. На відміну від передгір’я та низькогір’я, де птахи ще три тижні тому почали будівництво гнізд і зараз вже відбувається виліт пташенят, тут відмічено тільки початок будівництва гнізд у 12 синичниках, у чотирьох є вже кладки яєць (переважно синиць) і […]

  • Наукова діяльність

Освітній простір « Без стін»

У Рожнівському ліцеї «Гуцульщина» імені Ф. Погребенника відбулася презентація проєкту «Освітній екопростір «Без стін», який реалізовано за ініціативою БО БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США. Екопростір «Без стін» – це екологічно орієнтоване середовище для навчання та дозвілля на відкритому повітрі, де діти можуть взаємодіяти з природою, вивчати місцеве біорізноманіття та брати […]

  • Еколого-освітня діяльність

Навчання з охорони праці

За сприяння Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства довкілля, в Національно природньому парку «Гуцульщина» з 16 до 22 травня 2024 року, проведено дистанційне навчання та перевірку знань посадових осіб та спеціалістів із загальних питань охорони праці, а також підвищення кваліфікації з галузевих питань.

  • Події установи