Озеро Лебедин

Лебедин - унікальне озеро в Покутсько-Буковинських Карпатах є найцікавішою і найціннішою частиною однойменного заповідного урочища. Озеро, ймовірно, карстового походження. Розташоване у центрі улоговини на висоті 601 м н.р.м., має округло-овальну форму, розміром біля 200х100 м, глибина його в окремих місцях сягає 28 м. Живлення озера атмосферне та підземне. На південному березі є досить потужне джерело прісної питної води. З озера витікає струмок, який впадає у потік Палицький.

Більша частина озера має водне дзеркало, але з боків і центру воно поступово заростає. На ділянках, що заростають, є низка водних та болотних рослин, які в Карпатах рідкісні, це зокрема, папороть болотяна, паслін солодко-гіркий, рогіз широколистий, а на поверхні води утворює крутини ряска мала та борозенчаста.

Озеро Лебедин звідусіль оточене корінним буковим лісом, за яким простягається смуга після лісових лук. Цікавим і багатим є тваринний світ, зокрема, неподалік озера можна зустріти оленя благородного, сарну європейську, кабана, саламандру плямисту. Озеро, луки, ліс творять неповторної краси комплекс, який має винятково важливе естетичне, наукове та пізнавальне значення.

Цю локацію можна побачити на маршрутах: